Twórca Minecrafta ostro krytykuje przejęcie Oculusa przez Facebooka

Markus Persson na swoim blogu ostro skrytykował przejęcie Oculusa przez Facebooka. Jego zdaniem Facebook nie ma nic wspólnego z grami komputerowymi i jedynym celem imperium Zuckerberga jest jak najwiekszy wzrost liczby użytkowników na swoim medium społecznościowym.

Persson ma prawo być rozczarowany. Przypomnijmy, że Szwed pomógł sfinansować projekt Oculusa na Kickstarterze – wpłacił na ten projekt dość pokaźną kwotę (w porównaniu do innych wspierających) 10 000$.

Na swoim blogu pisze tak:

Facebook nie jest spółką stworzoną oddolnie przez tech-entuzjastów. Facebook nie produkuje gier komputerowych, Jedyną rzeczą, o którą dba Facebook jest budowanie liczby użytkowników. Ludzie tworzyli gry na ich platformę i o ile przez chwilę był to świetny układ, potem Facebook zmienił swoją platformę, aby lepiej dopasować ją do tzw „social experience”, pozostawiając twórców gier w bardzo niefortunnej pozycji. (…) Nie chcę mieć do czynienia z mediami społecznościowymi, chcę mieć do czynienia z grami.

Notch zdradził również, że jego studio Mojang nawiązało współpracę z Oculus VR w celu stworzenia oficjalnej wersji Minecrafta dla Oculusa. Po przejęciu firmy przez Facebooka, Persson zrezygnował z projektu.

Twórca Minecrafta nie jest jedyną osobą, której nie spodobał się nowy zakup Zuckerberga. Użytkownicy Reddita, mają podobne odczucia, co do przyszłości Oculusa. Opinię internautów doskonale podsumowuje znaleziony wpis na forum Reddita:

„To miało być do gier, po $%$#@%# mi tam Facebook?!”

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.