Firefox zmienia twarz

Firefox zmienia twarz

Mozilla Firefox 29 to przede wszystkim zupełnie nowy wygląd: nowe menu kart mające ułatwić przeglądanie Sieci. Aktywna w danym momencie karta jest wyróżniona, a pozostałe karty wtapiają się w tło, aby nie rozpraszać uwagi, gdy nie są używane.

Tryb dostosowywania ułatwia personalizację przeglądarki i szybki dostęp do najczęściej używanych funkcji. W prosty sposób można przemieszczać swoje ulubione funkcje, narzędzia czy dodatki w menu i pasku narzędzi. Można też przypinać karty. Pojawiło się też nowe menu Firefoksa: w jednym miejscu gromadzi popularne narzędzia przeglądarki, funkcje i dodatki, ułatwiając szybki dostęp do nich. Menu jest całkowicie dostosowywalne – użytkownicy mogą edytować i dodawać najczęściej używane funkcje. Użytkownicy mogą też dodawać zakładki za pomocą jednego kliknięcia i zarządzać nimi z tego samego miejsca.

Firefox 29 to również usprawniony Firefox Sync oparty o Konta Firefox: wystarczy założyć Konto Firefox, a funkcja synchronizacji ułatwi konfigurację i dodanie wielu urządzeń, jednocześnie zapewniając szyfrowanie danych. Firefox Sync daje dostęp do historii przeglądania z paska adresu, zapisanych haseł, zakładek, otwartych kart i formularzy danych na komputerach i urządzeniach mobilnych z systemem Android.