Games Republic: polski, cyfrowy sklep z grami, na którym zarobisz

Games Republic: polski, cyfrowy sklep z grami, na którym zarobisz

Zaledwie kilka dni temu Techland zapowiedział swój BoxOff Play – cyfrowy sklep oferujący dostęp do gier w ramach opłaty abonamentowej. Niemal w tym samym czasie pojawiła się także nowa platforma, należąca do 11bit Studios – twórców serii Anomaly. Ekipa podeszła do tematu z zupełnie innej strony. Mianowicie funkcjonowanie Games Republic oparte jest na współpracy z twórcami gier niezależnych i osobami polecającymi ich produkcje.

Każdy użytkownik serwisu może założyć swój własny sklepik z grami. Oczywiście nie można dodawać byle czego – jedynie te pozycje, które już są w oficjalnym sklepie Games Republic. Na swoich kanałach YouTube, postach, fanpage’ach czy gdziekolwiek tylko da się wlepić link możemy promować gry z naszego sklepu. Od każdej zakupionej gry z polecenia 15% jej wartości trafia na nasze konto PayPal, 70% do kieszeni twórcy, a pozostałe 15% zgarnia samo Games Republic. Prosty i sensowny układ. Recenzenci gier i osoby aktywnie wspierające scenę gier niezależnych otrzymają profity za swoją pracę, a i twórca ma szansę dotrzeć do większego grona odbiorców – wilk jest syty i owca cała.

Jeśli chodzi o gry tutaj głównie spotkamy się z tytułami niezależnymi. W porównaniu do takiego Steama ceny na Games Republic są podobne, choć to zależy od ofert promocyjnych. Na chwilę obecną dużą obniżką objęta jest seria Anomaly (nie ma co się dziwić, w końcu to sklep jej twórców) – Za Anomaly 2 zapłacimy przykładowo 2,79$ (na Steam 13,99$), a pierwszą część otrzymamy za darmo w ramach rejestracji. Ale już taki MouseCraft po obniżce na Games Republic kosztuje nas o dolar więcej niż standardowa cena na Steam…