Pierwsza gra Blizzarda oficjalnie na iPada!

Nawet jeśli jakimś cudem nie kojarzycie nazwy tego producenta, z pewnością graliście w którąś z jego produkcji: Warcraft, Starcraft, Diablo, Lost Vikings, od niedawna również Hearthstone. Właśnie ten ostatni tytuł dostępny jest już za darmo dla użytkowników tabletów Apple.

Jak dotąd obecność gier Blizzarda, jeśli chodzi o urządzenia mobilne była zerowa (no chyba, że uwzględnimy Battle.net Authenticator). Jednak Hearthstone, czyli gra karciana, którą na potrzeby tego tekstu można określić jako „bardzo uproszczona wersja Magic:The Gathering”, planowana była od początku jako produkcja, która (jeśli zyska popularność) w końcu trafi na mobilne urządzenia.

Tak właśnie się stało. Blizzard, idąc w ślady Wargaming.net i ich gry World of Tanks: Blitz, zaczął od przygotowania wersji na iPady. Mobilna wersja, jeśli chodzi o funkcjonalność nie różni się niczym od pecetowego klienta gry. Oferuje pełną synchronizację z naszym kontem Battle.net (dzięki czemu uzbierane przez nas talie dostępne są od razu na tablecie), pojedynki sieciowe przeciwko innym graczom, a jeśli chodzi o wygląd to trzeba się naprawdę postarać, żeby móc wskazać istotne różnice między wersją z AppStore, a tą na pecety. Niestety Hearthstone dostępny jest jak na razie w trzech krajach: Australii, Kanadzie i Nowej Zelandii.

iPad to oczywiście początek. Już wkrótce możemy spodziewać się portów Hearthstone na tablety oraz smartfony z Androidem i Windows Phone. Zanim to jednak nastąpi, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

0
Źródło: Engadget.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.