Szwedzcy politycy zmierzą się ze sobą w Starcrafta 2!

Szwedzcy politycy zmierzą się ze sobą w Starcrafta 2!

Szwedzcy politycy już po raz drugi wezmą udział w turnieju PolitikerStarcraft. Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 2010 roku – jej zwycięzcą został reprezentant Ludowej Partii Liberałów. W tym roku o zwycięstwo walczyć będą wszystkie znaczące partie polityczne, z wyjąkiem Chrześcijańskich Demokratów – partia odmówiła udziału w turnieju.

Aby jeszcze bardziej podgrzać atmosferę, organizatorzy przygotowali pary ćwierćfinałowe tak, aby rozgrywki odzwierciedlały codzienne konflikty pomiędzy partiami. I tak Paria Lewicy zmierzy się ze Szwedzkimi Demokratami (obie partie uznawane są za najbardziej skrajne ugrupowania na szwedzkiej scenie politycznej), a Partia Piratów stoczy bój z Partią Centrum.

Turniej wystartuje w niedzielę 13 kwietnia o godzinie 13. Rozgrywki będzie można oglądać na kanale LivingOnTheLadder. Gry komentowane będą w języku szwedzkim, jednak jak to zawsze bywa na Twitch.tv, zapewne ktoś pokusi się o komentowanie turnieju po angielsku.

Jestem bardzo ciekawy jak wyglądałby taki turniej w Polsce i kto reprezentowałby poszczególne partie polityczne. Być może kiedyś się tego dowiemy. Jak na razie najbardziej zbliżoną inicjatywą były rozgrywki w Simcity, do których zaproszono kandydatów na prezydenta m. st. Warszawy.