Tech Trendy 2014 – nagrody rozdane!

Tech Trendy 2014 – nagrody rozdane!

Tegoroczna gala Tech Trendy odbyła się w wyjątkowej, uroczystej atmosferze, łączącej w sobie elementy nostalgii i zachwytu nad najnowszymi technologiami. Nie obyło się także bez elementów zaskoczenia. Na łamach naszego serwisu często prezentujemy Wam koncepcje różnych rozwiązań technologicznych i produktów, które w przyszłości mogą zmienić świat. Choć poziom zaawansowania drukarek 3D pozostawia jeszcze wiele do życzenia ich potencjał objawił się już w wielu dziedzinach – przemyśle spożywczym (Foodini drukuje jedzenie), branży motoryzacyjnej i elektronicznej (pierwsza drukarka wykorzystująca włókna węglowe i szklane), medycynie (Chińczycy wydrukowali zdrową nerkę), kosmetyce (ta drukarka zrobi Ci tatuaż).

Chcieliśmy, by odbierający nagrody goście poczuli, że otrzymują od nas coś wyjątkowego. Dlatego zdecydowaliśmy się wykonać statuetki właśnie w technologii druku 3D. Ich projektem zajął się nasz dyrektor artystyczny, natomiast właściwego wykonania podjęła się poznańska firma Omni 3D, która także podczas gali prezentowała na żywo sposób działania urządzenia.

Patronem medialnym Tech Trendów 2014 była radiowa Trójka
(relację radiową z gali możemy wysłuchać tutaj),
patronem merytorycznym: IDC Poland,
zaś partnerami technologicznymi: Modecom oraz Omni3D

Nagrody produkt roku CHIP-a

Chociaż za nominacje produktów w 20 kategoriach odpowiadali pracownicy naszego magazynu i laboratorium to Wy, drodzy Czytelnicy, wybraliście właściwych zwycięzców poprzez oddawanie głosów na stronie produktroku.chip.pl. Doceniliście wszechstronność i uniwersalność urządzeń takich jak Wacom Cintiq Companion, Lenovo Yoga Pro-2 czy Transformer Book T100. Powody do radości miały także następujące firmy: Seagate, Western Digital, TomTom, TP-Link, Kaspersky Lab, Dune, Epson, Canon, HP, Zotac, LG, Gigabyte, Intel, Microsoft, Sony i Samsung. Choć zewsząd producenci atakują nas nowymi projektami smartwatchy czy inteligentnych okularów jako Technologię Roku postanowiliście wyróżnić elastyczne ekrany.

Nagrody CRN Polska

Postać roku IT - Paweł Wojtunik, szef CBA

Postać roku IT – Paweł Wojtunik, szef CBA

Z okazji 25-lecia polskiego rynku IT redakcja CRN Polska uhonorowała sześć firm, które tworzyły zręby polskiej branży IT od co najmniej początku lat 90-tych. Firmy te wyróżniają się nie tylko polskim rodowodem, ale także szefostwem, które nie zmieniło się od początku działalności. W ten sposób redakcja CRN Polska uhonorowała nie tylko firmy lecz przede wszystkim ojców-założycieli polskiego rynku IT, którzy wytrwale przewodzą swoimi placówkami do dnia dzisiejszego. W grupie nagrodzonych znaleźli się:

Action, Comarch, InsERT, NTT System, Veracomp

i Wilk Elektronik .

W plebiscycie zorganizowanym wśród czytelników magazynu CRN Polska tytuł Postaci Rynku IT za 2013 rok otrzymał Andrzej Przybył o – prezes zarządu AB SA, czołowego dystrybutora IT w Europie Środkowo-wschodniej. Dystrybutorem Roku 2013 okazała się firma AB SA, a zaszczytny tytuł Producenta Roku 2013 głosujący przyznali Lenovo .

Branża informatyczna nie spodziewała się nagrody Postaci Rynku IT dla

Pawła Wojtunika

– szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego za zaangażowanie w tropieniu nieprawidłowości przetargowych w branży IT.

Najlepszymi Handlowcami Roku 2013 zostali:

Damian Michalczyk z firmy AB SA i Krzysztof Wysokiński z ABC Daty

oraz Beata Słonecka z Max Computers. Z kolei redakcja CRN Polska obdarzyła tytułem Postaci Rynku IT za rok 2013

Mariusza Kochańskiego

, członka zarządu Veracomp u, największego polskiego dystrybutora zaawansowanych technologii informatycznych w Europie Środkowo-wschodniej. W tym roku przyznano też nagrodę specjalną – Debiut Roku 2013 w kanale dystrybucyjnym dla firmy Emerson Network Power, za wyjątkowo dynamiczne i zwieńczone sukcesem starania o rozwój sieci partnerów.