Watch Dogs i bombowy chwyt reklamowy

Redakcja serwisu NineMSND nigdy nie zapomni tej przesyłki.

Tajemnicza przesyłka fot. Mumbrella.com

Tajemnicza przesyłka fot. Mumbrella.com

Redakcja australijskiego serwisu NineMSN otrzymała wczorajszym popołudniem sejf, do którego dołączona była wyłącznie karteczka z napisem: „Sprawdź swoją pocztę głosową”. Ponieważ redaktor, na którego nazwisko wysłana została przesyłka nie posiadał aktywnej poczty głosowej pracownicy postanowili wprowadzić do sejfu jakikolwiek kod. Po wprowadzeniu kombinacji sejf zaczął głośno pikać, co zaniepokoiło redaktorów do tego stopnia, że postanowiono wezwać oddział saperów.

Gdy całe piętro pracowników zostało odesłane do domu policjanci przenieśli przesyłkę do piwnicy budynku, gdzie saperzy zajęli się próbą rozbrojenia potencjalnego ładunku wybuchowego. Po otwarciu sejfu okazało się, że nie ma tam żadnej bomby, a jedynie… kopia gry Watch Dogs, czapeczka, jaką nosi główny bohater i przypomnienie o embargu.

Redaktorzy NineMSN przyznali, że spodziewali się iż jest to tylko chwyt reklamowy, ale kiedy skontaktowali się z innymi serwisami i okazało się, że nikt nie otrzymał podobnej przesyłki postanowili podjąć rozsądne środki ostrożności.