Wielki sukces Spotify

Wielki sukces Spotify

“To był dla nas świetny rok. Zaczynaliśmy w 20 krajach, dziś jesteśmy obecni na 56 rynkach, a ludzie na całym świecie coraz chętniej słuchają muzyki ze streamingu. Przekroczenie progu 10 milionów płatnych subskrypcji to ważny krok zarówno dla Spotify, jak i dla całego przemysłu muzycznego” – oznajmił Daniel Ek, CEO i założyciel Spotify. “Umacniamy naszą pozycję lidera rynku muzyki cyfrowej i staramy się, aby coraz więcej osób na całym świecie miało do niej dostęp”.

Od premiery Spotify w 2008 roku użytkownicy serwisu stworzyli ponad 1,5 miliarda playlist, każdego dnia wspólnie układając i aktualizując 5 milionów list utworów.

W ramach podziękowań dla wszystkich fanów muzyki i artystów, którzy przyczynili się do sukcesu, Spotify prezentuje listę najlepszych wykonawców w serwisie:

  • Najczęściej Słuchany Wykonawca: Eminem został najczęściej słuchanym wykonawcą wszech czasów w Spotify. Tytuł najczęściej słuchanej wykonawczyni przypadł Rihannie. Drugi na liście najczęściej słuchanych mężczyzn jest David Guetta, a Katy Perry uplasowała się na kobiecej liście tuż za Rihanną.
  • Najczęściej Słuchany Utwór: Wake Me Up Avicii’ego to najczęściej odtwarzany utwór wszech czasów, odsłuchany ponad 235 milionów razy.
  • Najchętniej Obserwowany Wykonawca: David Guetta został najchętniej obserwowanym wykonawcą w Spotify, z ponad 5 milionami obserwujących go fanów.
  • Z ostatniego miesiąca: Top 100 Pop Tracks on Spotify to najchętniej słuchana playlista, a kawałek Rather Be feat. Jess Glynne od Clean Bandit był najczęściej odtwarzanym utworem w trybie offline.

Rozwój i wzrost globalnego zasięgu Spotify jest istotny nie tylko dla samego serwisu, ale również dla całego przemysłu muzycznego. Od 2008 roku Spotify przekazało właścicielom praw autorskich ponad miliard dolarów.