Wielki sukces Spotify

Spotify ma już 10 milionów płatnych subskrypcji i ponad 40 milionów aktywnych użytkowników na 56 rynkach.

„To był dla nas świetny rok. Zaczynaliśmy w 20 krajach, dziś jesteśmy obecni na 56 rynkach, a ludzie na całym świecie coraz chętniej słuchają muzyki ze streamingu. Przekroczenie progu 10 milionów płatnych subskrypcji to ważny krok zarówno dla Spotify, jak i dla całego przemysłu muzycznego” – oznajmił Daniel Ek, CEO i założyciel Spotify. „Umacniamy naszą pozycję lidera rynku muzyki cyfrowej i staramy się, aby coraz więcej osób na całym świecie miało do niej dostęp”.

Od premiery Spotify w 2008 roku użytkownicy serwisu stworzyli ponad 1,5 miliarda playlist, każdego dnia wspólnie układając i aktualizując 5 milionów list utworów.

W ramach podziękowań dla wszystkich fanów muzyki i artystów, którzy przyczynili się do sukcesu, Spotify prezentuje listę najlepszych wykonawców w serwisie:

  • Najczęściej Słuchany Wykonawca: Eminem został najczęściej słuchanym wykonawcą wszech czasów w Spotify. Tytuł najczęściej słuchanej wykonawczyni przypadł Rihannie. Drugi na liście najczęściej słuchanych mężczyzn jest David Guetta, a Katy Perry uplasowała się na kobiecej liście tuż za Rihanną.
  • Najczęściej Słuchany Utwór: Wake Me Up Avicii’ego to najczęściej odtwarzany utwór wszech czasów, odsłuchany ponad 235 milionów razy.
  • Najchętniej Obserwowany Wykonawca: David Guetta został najchętniej obserwowanym wykonawcą w Spotify, z ponad 5 milionami obserwujących go fanów.
  • Z ostatniego miesiąca: Top 100 Pop Tracks on Spotify to najchętniej słuchana playlista, a kawałek Rather Be feat. Jess Glynne od Clean Bandit był najczęściej odtwarzanym utworem w trybie offline.

Rozwój i wzrost globalnego zasięgu Spotify jest istotny nie tylko dla samego serwisu, ale również dla całego przemysłu muzycznego. Od 2008 roku Spotify przekazało właścicielom praw autorskich ponad miliard dolarów.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News