Za brak małżeństw tej samej płci trzeba przepraszać

Za brak małżeństw tej samej płci trzeba przepraszać

Tomodachi Life to popularna w Japonii gra multiplayer, która stanowi odskocznię od prawdziwego życia, symulując drugi, wirtualny żywot. Gracze mogą personalizować swoje awatary, odwiedzać parki rozrywki, robić zakupy, umawiać się na randki a nawet zawierać związki małżeńskie. Niestety, dla niektórych, owe związki możliwe są tylko w przypadku graczy różnej płci. I tego, jak twierdzi Nintendo, nie będzie można już zmienić.

Przepraszamy za rozczarowanie wielu osób, które wywołaliśmy poprzez brak związków tej samej płci z Tomodachi Life. Niestety, nie jest możliwe, byśmy zmienili ten projekt gry, tak ważna zmiana nie może zostać rozwiązana łatką po premierze gry. Zobowiązujemy się na przyszłość, że jeżeli stworzymy kolejną grę z serii Tomodachi, przemodelujemy model gry tak, by lepiej reprezentować wszystkich graczy — czytamy w oświadczeniu Nintendo.

Tomadachi Life jest już w sprzedaży w Japonii, a szóstego czerwca trafi na rynki amerykańskie i europejskie. –

Wszyscy nasi fani przekonają się, ż Tomadachi Life to zabawna i nieco dziwaczna gra, a nie komentarz do sytuacji w społeczeństwie — komentuje przedstawiciel amerykańskiego oddziału Nintendo.

Grupa GLAAD, broniąca interesów osób ze środowiska LGBT zauważa jednak, że inne gry, tak jak The Sims, nie mają takich problemów –

Ograniczając graczom możliwości w związkach, Nintendo nie tylko wysyła bolesną wiadomość dla wielu ze swoich fanów i konsumentów, wyłączając ich z zabawy, ale także samemu cofa się w czasie

­ twierdzi Wilson Cruz, przedstawiciel GLAAD.