Dead Island 2: zabijanie zombie razem z przyjaciółmi jest przyjemniejsze

Dead Island 2: zabijanie zombie razem z przyjaciółmi jest przyjemniejsze

Szukanie partnerów do gry nie będzie wymagające. Wystarczy, że w opcjach zaznaczymy, czy mamy ochotę na grę w pojedynkę czy też zezwalamy obcym graczom wejść do naszego wirtualnego świata. W przypadku tej drugiej możliwości chętni będą dołączać do nas w dowolnym momencie i tak samo będą mogli opuszczać sesje, bez wstrzymywania zabawy pozostałym członkom drużyny.

Ośmioosobowy multiplayer pozbawiony będzie jednak trybu PvP. Twórcy chcą, by gracze nie zabijali się nawzajem ale współpracowali. Rywalizować ze sobą będą jedynie w kontekście upolowanych zdobyczy czy też pozyskiwania rzadkich surowców. Wzorem pierwszej części gry Dead Island 2 także rozegra się w słonecznej lokacji – tym razem jednak będzie to Kalifornia. Obszar podzielony będzie na trzy części z czego zdradzono już dwie – Los Angeles od Hollywood po Venice Beach oraz tereny wokół mostu Golden Gate w San Francisco.

Bohaterami gry będą jak zawsze z pozoru niczym nie wyróżniające się osoby, które po wybuchu epidemii orientują się, że są odporni na wirusa zamieniającego ludzi w zombie. W Dead Island 2 pogramy na PC, PS4 i Xbox One wiosną przyszłego roku. Za grę nie odpowiada już Techland lecz Yager Development znany z produkcji Spec Ops: The Line.