DiDi Plate – wyślij wiadomość do kierowcy obcego auta

DiDi Plate – wyślij wiadomość do kierowcy obcego auta

Chiński oddział General Motors opracował aplikację na smartfony, która pozwala wysyłać wiadomości na telefony komórkowe nieznajomych kierowców, po wcześniejszym sfotografowaniu tablic rejestracyjnych ich samochodów. Co ciekawe, potencjalny odbiorca naszej wiadomości wcale nie będzie musiał posiadać owej aplikacji. W jaki sposób zatem po tablicy rejestracyjnej aplikacja znajdzie kierowcę? Tego jeszcze nie zdradzono.

Prototyp aplikacji

Prototyp aplikacji

Podczas konferencji Telematics Detroit 2014 zaprezentowano już jednak prototyp, który ilustrował możliwości aplikacji. DiDi Plate pomoże nam nawiązać kontakt z kierowcą pojazdu poprzez wiadomość tekstową lub głosową. Jeśli odbiorca posiadać będzie konto w aplikacji będziemy mogli także podejrzeć jego profil. Przyda się to nie tylko w sytuacjach awaryjnych np. gdy ktoś zastawi nasze auto na parkingu, ale też może posłużyć do celów rozrywkowych. Aplikacja zadziała także na Google Glass.

Prototyp aplikacji

Prototyp aplikacji

Niestety dyrektor chińskiego oddziału badań i rozwoju przyznał, że opracowana przez jego zespół aplikacja może w ogóle nie trafić na smartfony. General Motors chce bowiem zaimplementować ją w systemach informacyjno-rozrywkowych znajdujących się na pokładzie produkowanych przez nich aut. Na razie zatem musimy traktować ją wyłącznie jako ciekawostkę.