Kingston MobileLite Wireless G2: dodatkowa pamięć dla smartfonów i tabletów

Kingston MobileLite Wireless G2: dodatkowa pamięć dla smartfonów i tabletów

Urządzenie samo w sobie nie posiada żadnej pamięci masowej, ale za to wyposażone jest w czytnik kart (micro)SD/SDHC/SDXC oraz gniazdo USB, przez które podepniemy przenośny dysk (obsługiwane systemy plików: FAT, FAT32, NTFS, exFAT). Dzięki MobileLite Wireless G2 będziemy mogli przenosić filmy, muzykę, zdjęcia czy inne dane na karty Flash czy pamięci USB w sposób bezprzewodowy oraz współdzielić je równocześnie nawet z kilkoma użytkownikami, lub bezpośrednio udostępniać je na portalach społecznościowych bez konieczności podłączania komputera.

Dzięki obsłudze modemów 3G USB oraz połączeń Ethernet, MobileLite Wirless G2 może służyć zarówno jako przenośny router, jak i dysk sieciowy (NAS). To jednak nie wszystko – zabierając urządzenie ze sobą w podróż posłuży nam ono także jako powerbank (4640 mAh). PC. Aplikacja obsługująca MobileLite Wireless będzie dostępna zarówno w Google Play (na urządzenia z Androidem), Apple App store i w Amazon store (Kindle, Kindle Fire).

Specyfikacja techniczna:

Obsługiwane pamięci: USB i SD — odczyt kart SD, SDHC, SDXC i microSD (przez dołączony adapter)
Obsługiwane systemy plików: FAT, FAT32, NTFS, exFAT
Wymiary: 129.14mm x 79.09mm x 19.28mm
Waga: 171g
Interfejs sieci bezprzewodowej Wi-Fi 802.11g/n z zabezpieczeniami sieci bezprzewodowej (WPA2)
Port WLAN Ethernet z funkcją mobilnego router’a
Akumulator: do 13 godzin ciągłej pracy; wbudowany akumulator litowo-jonowo 4640 mAh 3.8v
Obsługa funkcji Camera Roll – umożliwia użytkownikom przenoszenie zdjęć z urządzenia przenośnego na urządzenie MobileLite Wireless w celu zwolnienia miejsca
Kabel: dołączony kabel typu USB-micro USB
Temperatura pracy: 0 – 40°C
Temperatura przechowywania: -10 – 45°C
Gwarancja: dwuletnia gwarancja, bezpłatna pomoc techniczna
Możliwość zmiany nazwy urządzenia: (SSID) Lista priorytetów sieci Wi-Fi z możliwością wyboru przez użytkownika, kiedy dostępnych jest wiele nazw APN i kluczy
Obsługa plików: MobileLite Wireless może przechowywać pliki dowolnego typu. Funkcje odtwarzania i wyświetlania są zależne od tego, jakie pliki są obsługiwane w urządzeniu przenośnym.