Osadnicy wracają w nowej formie – zobacz pierwszy zwiastun

Osadnicy wracają w nowej formie – zobacz pierwszy zwiastun

Nie licząc odsłony przeglądarkowej od ostatniej części pełnoprawnych Settlersów minęły już 4 lata. Tego roku po raz kolejny pokierujemy osadnikami – jednak Blue Byte zapowiedział, że odbędzie się to w zmienionej formie. Szczegółów niestety nie podano, ale sugerując się enigmatycznym określeniem “rozgrywki łączącej budowanie miast z akcją strategii czasu rzeczywistego” oraz poniższym zwiastunem możemy spodziewać się tworu, który będzie znacząco odbiegać od klasycznych odsłon serii, gdzie walka była tylko elementem dodatkowym, a na pierwszym planie zawsze był rozwój osad.

Nie znane są także platformy. Równie dobrze może się okazać, że gra ukaże się wyłącznie na smartfonach czy tabletach, choć pod koniec trailera pojawia się logo PC. Z pewnością w najbliższym czasie dowiemy się o nowych Settlersach znacznie więcej.

NASZYM ZDANIEM
Zaklinam wszystkich bogów… Niech to nie będzie MOBA. Settlersi byli najlepsi w swojej pierwotnej formie i nie rozumiem dlaczego Blue Byte uparcie dąży do rozbudowy elementów RTS w tej serii. Bohaterowie, walki z potworami? Nie, nie. My chcemy tylko budować miasta i obserwować uwijające się w pocie czoła ludziki;-)