Retron 5: 10 starych konsol w jednej!

Retron 5: 10 starych konsol w jednej!

Hyperkin, amerykański dystrybutor konsol, rozpoczął sprzedaż swojego najnowszego urządzenia. Retron 5 umożliwia uruchomienie gier z oryginalnych nośników. Do pięciu slotów zmieszczą się kartridże z takich konsol jak: Nes, Famicom, SNES, Super Famicom, Sega Master System, Sega Mega Drive, Sega Genesis, Game Boy, Game Boy Color i Game Boy Advance. Urządzenie posiada także wejście na kartę SD, dzięki której zapiszemy stan gry w dowolnym momencie.

Konsolę podłączymy do TV poprzez złącze HDMI, a obraz wyświetlany będzie w rozdzielczości 720 p. Twórcy przygotowali specjalne oprogramowanie, które umożliwi zastosowanie różnych filtrów polepszających grafikę starych gier, uruchamianie kodów i pobranie najnowszych aktualizacji ( w planach jest np. możliwość włożenia kilku kartridży równocześnie i emulowanie wybranego). Musimy jednak pamiętać, że Retron 5 działa na zasadzie emulacji – może się zdarzyć, że wystąpią problemy z odpaleniem niektórych tytułów (choć recenzje na zagranicznych portalach wskazują, że jest to zjawisko nader rzadkie).

W zestawie znajdziemy bezprzewodowy kontroler Bluetooth, ale jeśli posiadacie jeszcze stare pady od NES-a, SNES-a czy Mega Drive’a również będziecie mogli je podpiąć. Dodatkowy pad od Hyperkina można w dwóch wariantach kolorystycznych można zamówić na stronie producenta w cenie 40$. Retron 5 został zaś wyceniony na 140$.