The Vanishing of Ethan Carter na pierwszym zwiastunie [+18]

The Vanishing of Ethan Carter na pierwszym zwiastunie [+18]

Do tej pory studio udostępniało tylko grafiki z gry. Dziś możemy podziwiać wizualną oprawę gry w ruchu. Moim zdaniem w połączeniu z nastrojową muzyką wygląda to bardzo dobrze. Górska dolina, strumień, jesienne liście, cmentarz, tartak – z tych sielskich widoczków bije samotność i inny rodzaj “mroku”. Końcówka trailera wyraźnie daje nam do zrozumienia, że nie zabraknie szokujących momentów…

W grze wcielimy się w detektywa Paula Prospero posiadającego nadnaturalne zdolności, którzy przybywa do Red Creek Valley, by odnaleźć tytułowego chłopca – Ethana Cartera. Na miejscu natrafia na zmasakrowane zwłoki porywaczy dziecka. Grę cechować będzie otwarty świat i oryginalne rozwiązania w samej rozgrywce. Prospero będzie potrafił komunikować się ze zmarłymi oraz przechodzić przez portale, za którymi zobaczy przeszłe lub alternatywne wersje wydarzeń.

Premiera gry na komputery PC zapowiedziana została na trzeci kwartał tego roku.

NASZYM ZDANIEM
Najlepsze thrillery to te, które dzieją się za dnia, a mimo to wywołują paniczne przerażenie. Bez dwóch zdań The Vanishing of Ethan Carter ma potencjał, by stać się równie intrygującą pozycją co Alan Wake. Zdecydowanie jeden z najbardziej pożądanych przeze mnie tegorocznych tytułów na PC.