Ukryte ostrzeżenie od twórców TrueCrypt?

Ukryte ostrzeżenie od twórców TrueCrypt?

Przypomnijmy: oryginalni twórcy oprogramowania do szyfrowania danych TrueCrypt ogłosili na swojej stronie, że ich program nie będzie dalej rozwijany. Oprócz oświadczenia, opublikowali krótkie ostrzeżenie, z którego mogliśmy się dowiedzieć, że korzystanie z TrueCrypt może nie być w pełni bezpieczne za sprawą luk bezpieczeństwa, które znajdują się w kodzie programu i nie zostały naprawione. Najpopularniejszy darmowy program, rozwijany od 10 lat nagle przestaje być aktualizowany. W Sieci pojawiają się liczne teorie spiskowe, starające się wytłumaczyć decyzję twórców, tymczasem dwóch rezolutnych programistów ze Szwajcarii ogłasza, że skoro oryginalni twórcy nie chcą rozwijać już TrueCrypt, to oni przejmują po nich schedę. Internet oddycha z ulgą, a cała sprawa przestaje być ciekawa.

Wtem, w niedzielę 15 czerwca, administrator forum livebusinesschat.com publikuje bardzo ciekawą wiadomość. Wynika z niej, że jeśli połączymy pierwsze litery z ostrzeżenia opublikowanego przez oryginalnych twórców oprogramowania:

Using TrueCrypt is not secure as it may contain unfixed security issues

Otrzymamy następujący ciąg znaków:

utinsaimcusi

Nie każdy jest w stanie rozpoznać w tym zlepku łacinę, jednak znawcy tego języka powinni poradzić sobie ze wstawieniem spacji we właściwe miejsca:

uti nsa im cu si

Co według Google tłumaczy się na:

Przypadek? Być może. Bardziej dociekliwych czytelników zachęcamy do zapoznania się z tym wątkiem na Reddicie.