W War Thunder gracze PC i PS4 mogą już grać razem!

W War Thunder gracze PC i PS4 mogą już grać razem!

War Thunder choć ciągle znajduje się w fazie open beta jest niesamowicie grywalną produkcją. Ponad 7 milionów graczy wciela się dzień w dzień w rolę pilotów z okresu II Wojny Światowej. Dostępna bezpłatnie na komputery PC i konsole PS4 gra nastawiona jest na zabawę po sieci. Aktualizacja wprowadzona dzisiaj jest bardzo ważna dla graczy, dlatego, że wprowadza możliwość wspólnej zabawy między obiema platformami. Teraz nic nie stoi na przeszkodzie by tworzyć czteroosobowe drużyny i walczyć ramię w ramię ze znajomymi bez względu na rodzaj posiadanego sprzętu.

Crossplatformowy multiplayer w świecie gier wideo zdarza się niezwykle rzadko dlatego fajnie, że Gaijin Entertainment postanowił zaimplementować taką możliwość. Tym samym jest to też pierwsza gra na PS4, która umożliwia zabawę z graczami komputerowymi.

“Nasze codzienne starania cały czas są nagradzane przez społeczność fanów War Thunder. Teraz z ogromną radością witamy użytkowników PS4 i zapraszamy do wspólnej walki na polach II wojny światowej.Konsola PlayStation 4 pozwoliła nam stworzyć niezwykle piękną grę, która warstwą wizualną dorównuje tej z najsilniejszych komputerów. Ponadto urządzenie PlayStation®Camera okazało się być niezwykle przydatne podczas powietrznych walk – za sprawą funkcji śledzenia głowy, gracze mogą swobodnie rozglądać się w kokpicie, nawet podczas intensywnych starć.” – dodaje Anton Yudintsev, dyrektor zarządzający Gaijin Entertainment.

Ground Forces umożliwi też graczom walkę z powierzchni ziemi – oddane do użytku zostaną czołgi i działa przeciwlotnicze. Gracze PS4, którzy posiadają konto PlayStation Plus otrzymają ponadto darmowy samolot – myśliwiec P-36A “Hawk” porucznika Philip M. Rasmussena, który jako jedenz nielicznych Amerykanów zdołał wzbić się w powietrze podczas obrony Pearl Harbor.