Watch Dogs w końcu wygląda tak, jak obiecano dwa lata temu

Watch Dogs w końcu wygląda tak, jak obiecano dwa lata temu

Jeszcze nie raz i nie dwa będziemy rozczarowani stroną wizualną nowych gier, które w rzeczywistości wyglądają znacznie gorzej niż na zwiastunach. Na Watch Dogs czekali wszyscy. Atmosfera gry nowej generacji podgrzewana była przez 2 lata. Tymczasem sami wiecie jak to się skończyło…

Okazuje się jednak, że jeszcze nie wszystko stracone i Watch Dogs może wyglądać pięknie – przynajmniej tak jak podczas pamiętnej prezentacji na targach E3. Użytkownik TheWorse z forum Guru3D odkrył, że w plikach gry poukrywano szereg zaawansowanych opcji graficznych. Po przyjrzeniu się bliżej wartościom binarnym i wielogodzinnym testom z wykorzystaniem różnych narzędzi moderowi udało się stworzyć modyfikację, która nie tylko ulepsza sam wygląd gry, ale także usprawnia jej działania.

Prace posuwają się stopniowo i plik z modyfikacją będzie aktualizowany, lecz docelowo za sprawą moda zauważymy np. efekt bloom, lepsze rozmycie tła, większą gęstość cywili, realistycznie wyglądający deszcz, zmiany w odbiciach, usprawnione cienie rzucane przez reflektory czy brak problemu z klatkowaniem gry. Z czasem efektów ma być jeszcze więcej.

Zamieszczone screeny i film pokazują działanie modyfikacji – rzeczywiście od razu widać różnicę. Szkoda jednak, że to zasługa graczy, a nie producentów, którzy zarobili już krocie na sprzedaży gry.