Jak zrobić zdjęcie w Google Glass? Wystarczy pomyśleć…

Jak zrobić zdjęcie w Google Glass? Wystarczy pomyśleć…

Londyńskie studio This Place stworzyło aplikację typu open-source dedykowaną okularom Google, która umożliwia kontrolę nad urządzeniem przy pomocy myśli. By działanie aplikacji było możliwe konieczne jest założenie na głowę dodatkowego gadżetu – headsetu EEG od Neurosky. Aktywność mózgowa przechwytywana przez sensor jest odczytywana w aplikacji jako konkretna komenda.

Na razie funkcjonalność takiego systemu jest bardzo ograniczona. Za pomocą naszych fal mózgowych zrobimy jedynie zdjęcie i prześlemy je do platform społecznościowych. Działanie aplikacji ilustruje powyższy film. W praktyce po odpaleniu MindRDR na ekranie Google Glass zobaczymy białą linię – gdy skoncentrujemy się, linia przesunie się w górę, co jest równoznaczne z wykonaniem zdjęcia. Ponawiając tę czynność prześlemy je np. na Facebooka.

Jakiekolwiek komercyjne powodzenie takiego wynalazku będzie miało sens tylko w przypadku, gdy obsłuży ono większą liczbę komend. Osobiście wątpię jednak, czy będzie to możliwe z wykorzystaniem headsetu Neurosky – tu zdecydowanie przydałby się bardziej zaawansowany sprzęt. Do tego dochodzi jeszcze kwestia wizualna. Już teraz w Glassach wygląda się dziwnie, a headset tylko spotęgowałby to wrażenie…