Voyce – obroża, która powie Ci czego potrzebuje Twój pies

Voyce – obroża, która powie Ci czego potrzebuje Twój pies

Zazwyczaj wiemy dobrze kiedy naszemu psu chce się pić lub wyjść na spacer. Ale czy jesteśmy w stanie sprawdzić czy nasz czworonożny przyjaciel rozwija się prawidłowo lub czy nie jest zbyt otyły jak na swoją rasę? Nie mów. iąc już o bardziej szczegółowych statystykach i danych. Dziś, gdy chcemy sami zadbać o własną kondycję wspomagamy się licznymi gadżetami i aplikacjami fitness. Dlaczegóż by zatem nie dać tej możliwości psom, które średnio żyją znacznie krócej niż ludzie?

Voyce to zestaw składający się z obroży o wadze 170 gramów zbierającej w ciągu całego dnia różnego rodzaju informacje – liczbę spalonych przez psa kalorii, jego aktywność ruchową, pracę serca, oddech i okres spoczynku. W połączeniu z aplikacją i wyborem odpowiedniej rasy otrzymujemy kompletne narzędzie do monitoringu zdrowia naszego pupila. Zebrane dane, zwłaszcza na przestrzeni dłuższej ilości czasu, pomogą nam lepiej zrozumieć zachowanie psa i pomóc mu uzyskać dobrą kondycję poprzez np. zwiększenie jego aktywności fizycznej, odpowiedniej do wagi i rasy. Dodatkowo aplikacja uprzedzi nas, gdy zauważy pierwsze oznaki choroby np. zapalenie stawów czy chorobę płuc, a dane w formie raportów będziemy mogli łatwo przedstawić weterynarzowi, który dzięki nim szybciej zdiagnozuje problem.

Obroża jest regulowana (30- 81 cm) i posiada certyfikat IP-67, a zatem nie musimy się obawiać, że przestanie działać pod wpływem rozlanej wody, błota czy deszczu. Bateria wystarcza na około 7 dni pracy, ładowanie zaś następuje poprzez złącze microUSB. Voyce trafi do sprzedaży już wkrótce, niestety cena obroży jest wysoka – musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 299$. Ponadto jeśli chcemy otrzymywać porady i dostęp do ekskluzywnych materiałów w aplikacji, przygotowywanych przez profesjonalnych weterynarzy, będziemy musieli wydać 15$ miesięcznie.