Pierwszy czytnik z wbudowanym aparatem już w sprzedaży

Pierwszy czytnik z wbudowanym aparatem już w sprzedaży

Pomysł jest genialny w swej prostocie. 5-megapikselowy aparat w PocketBook Ultra może być oczywiście stosowany do różnych celów (wyposażono go w autofokus i lampę LED), ale w zamierzeniu producenta służyć ma jako wbudowany… skaner teksów. Dlatego też producent sprzedaje urządzenie od razu w komplecie z oprogramowaniem typu OCR.

Tego typu smaczków jest jednak więcej. Z czytnika da się korzystać nawet w kompletnej ciemności dzięki wbudowanemu podświetlaniu ekranu – wyświetlacza nowej generacji E-Ink Carta o rozdzielczości HD. Sama obudowa urządzenia jest także cieńsza (w porównaniu do poprzednich modeli), a przyciski przeniesione zostały na tył.

“PocketBook Ultra, to naprawdę przełomowe rozwiązanie,”

przekonuje Maksym Zhelezniak, Szef Działu Sprzedaży PocketBook S.A. na obszar Europy Środkowej i Wschodniej.

“Oczywiście poza nowościami i innowacjami nie mogliśmy pominąć rzeczy, do których już przyzwyczaili się nasi użytkownicy. Preinstalowane słowniki ABBYY Lingvo, ponad 20 obsługiwanych bez konwersji formatów plików tekstowych i obrazów, 4 GB pamięci wewnętrznej, gniazdo na kartę microSD, to absolutny niezbędnik naszych czytników.”

W czytniku nie zabrakło też możliwości odtwarzania dźwięku. Urządzenie obsługuje pliki w formacie MP3, co pozwala nie tylko słuchać muzyki, ale także odtwarzać audiobooki, a tekst standardowych książek elektronicznych konwertować na mowę.

PocketBook Ultra

wszedł właśnie do sprzedaży w w trzech wariantach kolorystycznych – szmaragdowym, białym i ciemnobrązowym. Sugerowana cena urządzenia wynosi 720 zł .

Specyfikacja czytnika PocketBook Ultra

Komponent

Charakterystyka

Rodzaj ekranu

E Ink® Carta

Rozdzielczość ekranu

1024 x 758 pxl, 212 dpi

Rozmiar ekranu

6″

Interfejs dotykowy

Pojemnościowy wielodotykowy

Odcienie szarości

16

Podświetlenie przednie

+

Procesor

1GHz

Aparat fotograficzny

5 MP + autofokus i lampa błyskowa

Wbudowana pamięć

4 GB (pojemność może różnić się w zależności od konfiguracji oprogramowania)

RAM

512 MB

Akumulator

litowo-jonowy, 1500 mAh, 3,7 volta, do jednego miesiąca użytkowania bez konieczności ładowania (czas pracy baterii i parametry podane powyżej mogą różnić się w zależności od sposobu użytkowania, ustawień oraz aktywności połączenia bezprzewodowego)

Wi-Fi

Wi-Fi (802.11 b/g/n)

USB

Micro-USB

Gniazdo audio

+

Konwersja tekstu na mowę

+

System operacyjny

Linux 3.0

Obsługiwane formaty e-booków (bez konwersji)

PDF, PDF (DRM), EPUB, EPUB(DRM), DJVU, FB2, FB2.ZIP, DOC, DOCX, RTF, PRC, TCR, TXT, CHM, HTM, HTML

Obsługiwane formaty obrazów

JPEG, BMP, PNG, TIFF

Obsługiwane formaty dźwięku

MP3

Obsługiwane słowniki

Słowniki ABBYY Lingvo®: KD (En-De); KD (De-En); KD (En-Es); KD (Es-En); KD (En-Fr); KD (Fr-En); KD (En-It); KD (It-En); KD (En-Cs); KD (En-Da); KD (En-El); KD (En-Lt); KD (En-Lv); KD (En-Nl); KD (En-Hu); KD (En-Pl); KD (En-Sk); KD (En-Sl); KD (En-Sv); KD (En-Tr); KD (En-Ro)

Preinstalowane aplikacje i usługi

Rozpoznawanie tekstu, ReadRate, DropBox, Send-to-PocketBook, BookStore, PocketBook Sync, przeglądarka Internetu, odtwarzacz audio, czytnik kanałów RSS, kalkulator, zegar, kalendarz, słowniki, gry: szachy, pasjans, Sudoku, Scribble, przeglądarka zdjęć

Wymiary

162,7 х 106,7 х 7,9 mm

Waga

175 g

Kolory

Biały, szmaragdowy, ciemnobrązowy