Twitch zmienia regulamin, użytkownicy nie kryją niezadowolenia

Twitch zmienia regulamin, użytkownicy nie kryją niezadowolenia

Wczoraj na swoim oficjalnym blogu Twitch poinformował o zmianach dotyczących sekcji VOD, czyli archiwalnych nagrań użytkowników. Portal wprowadził oprogramowanie Audible Magic, które analizuje ścieżkę dźwiękową. Jeśli w naszym nagraniu choć przez chwilę pojawi się muzyka, do której zastrzeżone zostały prawa autorskie (może to być odgłos radia puszczanego w tle przez streamera lub nawet soundtrack z właściwej gry) system wyciszy 30 minut bloku, w którym pojawił się ów kawałek. Podobne rozwiązanie stosuje już od dłuższego czasu YouTube.

Szanujemy prawo autorskie i dobrowolnie staramy się chronić zarówno praw nadających jak i posiadaczy poszczególnych praw autorskich. Rozpoznawanie dźwięku będzie skanowało tylko filmy zarchiwizowane w zasobach serwisu. Nie mamy zamiaru skanować przekazów na żywo ani też automatycznie blokować trwającego właśnie streamu – możemy przeczytać na blogu Twitcha.

Firma przyznaje jednak, że system nie działa w 100% prawidłowo. Internauci już wyszukali absurdy do jakich dochodzi dzięki implementacji oprogramowania. Ocenzurowani zostali nie tylko developerzy streamujący nagrania z własnych gier, ale też i sam Twitch na swoim oficjalnym kanale (zdjęcie powyżej).

To jednak nie koniec zmian. Z serwisu zniknie opcja “zapisu na zawsze”. Już wkrótce zapisane materiały wideo pozostaną na serwerze jedynie przez 2 tygodnie (60 dni w opcji Turbo). Ponadto nie będzie możliwości zapisania nagrania dłuższego niż 2 godziny. Na szczęście tę kwestię łatwo da się obejść – wystarczy wyeksportować plik na YouTube… Zmiana ta zacznie obowiązywać za 3 tygodnie.

Tymczasem tacy konkurenci jak hitbox.tv czy polski gaminglive.tv zacierają już ręce gotowi przyjąć nowych, niezadowolonych z Twitcha użytkowników…