Zapowiada się rekordowa cena domeny!

Zapowiada się rekordowa cena domeny!

Mimo wyszukiwarek internetowych oraz tysięcy portali i aplikacji, które mają nam pomóc w znalezieniu szukanych informacji, wielu z nas nadal posługuje się również wpisywaniem “na chybił trafił” prostych domen internetowych. W Polsce przykładem takiej domeny jest chociażby popularny serwis Gry.pl, ale tak samo postępują oczywiście angielskojęzyczni użytkownicy Internetu.

Dlatego – jak przewiduje obecny właściciel domeny

holiday.com

(w wolnym tłumaczeniu: wakacje.pl) – powinno mu się ją udać sprzedać za naprawdę wysoką cenę. Jak wysoką? Mowa jest o około 35 milionach dolarów, czyli jakichś 110 milionach złotych. Byłaby to zatem jedna z najwyższych cen osiągniętych kiedykolwiek w tego typu transakcjach, ale oczywiście pod warunkiem, że marzenia sprzedawcy okażą się w miarę realne.

Czy tak będzie? Z jednej strony nawet domena sex.com sprzedana została “zaledwie” za 13 milionów dolarów, ale miało to miejsce w roku 2010. Na liście najdroższych domen wszech czasów daje jej to trzecie miejsce, przez znacznie młodszymi transakcjami. W 2012 roku za ponad 30 milionów dolarów sprzedana została domena PrivateJet.com, zaś rekord należy do…

vacationrentals.com

, sprzedanej właśnie za 35 milionów dolarów.

Wygląda na to, że oczekiwania właściciela domeny holiday.com nie są wcale takie bezpodstawne…