Znamy powód, dla którego Polacy pokochają Xbox One

Znamy powód, dla którego Polacy pokochają Xbox One

Dzięki serwisowi Polygamia dowiedzieliśmy się jak będą prezentowały się ceny gier w przypadku cyfrowej dystrybucji na Xbox One. Redaktorzy skorzystali z wersji beta aplikacji Xbox One Smartglass przeznaczonej na urządzenia z systemem Windows Phone 8.1., w której to znalazły się karty produktowe wybranych gier. W porównaniu do aktualnych ofert z PlayStation Store kwoty proponowane przez polski oddział Microsoftu są nadzwyczaj kuszące.

Przykładowo Tomb Raider: Definitive Edition dostaniemy na Xbox One już za 169,99 zł, podczas gdy konkurencja żąda za grę 249 z ł. Najwięcej zaoszczędzimy na Murdered: Soul Suspect (169,99 zł na Xbox One, 269 zł na PS4) i nowej części Thiefa (169, 99 zł na Xbox One, 289 zł na PS4). W przypadku innych produkcji te różnice nie są aż tak wyraźne (np. Outlast kosztuje mniej o 10 zł), ale tak czy siak – jest taniej.

Jeśli polskiemu oddziałowi Sony nie uda się wynegocjować korzystniejszych cen od 5 września grono graczy wciąż wahających się nad zakupem konsoli nowej generacji może zwrócić się w stronę Microsoftu. I w przypadku takich różnic cenowych nie byłoby w tym nic dziwnego…