Alone in the Dark: Illumination i Haunted Hause po raz pierwszy na wideo

Alone in the Dark: Illumination i Haunted Hause po raz pierwszy na wideo

Zacznijmy od starszej pozycji, czyli Haunted House. Gra ukazała się w 1982 roku na Atari 2600, a 4 lata temu doczekaliśmy się jej remake’u. Tym razem wygląda na to, że zamiast widoku od góry będziemy mieli do czynienia z grą FPP. W nowej wersji Haunted House wcielimy się w Anyę Graves, która wykorzysta swoje unikalne umiejętności do zwalczania potworów nawiedzających tajemniczy dom. Bohaterka będzie mogła rozmawiać z duchami, które pomogą jej rozwiązać zagadki i ominąć pułapki.

Alone in the Dark: Illumination będzie zaś zupełnie nową odsłoną serii. Trailer nie zdradza co prawda wielu szczegółów i nie prezentuje się tak ciekawie jak Haunted House, ale dzięki informacjom opublikowanym przez Atari możemy wyobrazić sobie jak będzie przebiegała właściwa rozgrywka.

Gra przeniesie nas do opuszczonego Lorwich w południowej Virginii, które dawno temu było całkiem dobrze prosperującą mieściną dzięki okolicznym kopalniom. Złote lata przerwała jednak niespodziewana powódź, która zmusiła wszystkich mieszkańców do ewakuacji. Z upływem czasu Ci, którzy odważyli się wrócić zaczęli spotykać tajemnicze istoty, a upiorna mgła spowijająca tereny działała na wyobraźnię. Lorwich zyskało opinię nawiedzonego miejsca, a takie – jak wiadomo – zawsze przyciągają odważnych bohaterów.

Gracz będzie mógł wybrać sobie jedną z czterech postaci – w pozostałe będą mogli wcielić się nasi znajomi w trybie multiplayer. Właściwa rozgrywka nie została jeszcze opisana, ale z pewnością nie zabraknie strzelania i dynamicznie zmieniającego się otoczenia. Cały klimat zaś ma być inspirowany twórczością Lovecrafta. A oto opisy czterech bohaterów:

Łowca – potomek Edwarda Carnby’ego będący prywatnym detektywem specjalizującym się w sprawach paranormalnych. Posługuje się bronią palną (AK-47, M4, P90) oraz miotaczem ognia.

Wiedźma – prawnuczka Emily Hartwood, która odziedziczyła nadnaturalne zdolności pozwalające jej chronić pozostałych przed siłami ciemności. Oprócz pistoletu posługuje się magią opartą na elektryczności i kontroli umysłu.

Inżynier – córka głównego inżyniera pracującego u czołowego producenta części komputerowych. W dzieciństwie gdy inne dzieci budowały rzeczy z plastikowych klocków, ona konstruowała zdalnie sterowanego robota w szopie ojca. Uwielbia tworzyć gadżety elektroniczne i w walce posłuży się własnymi wynalazkami oraz strzelbą i Berettą.

Ksiądz – od młodości trenowany do walki z siłami ciemności. Jego głównym zadaniem będzie uzdrawianie towarzyszy i odprawianie egzorcyzmów.

Alone in the Dark: Illumination tworzone jest na silniku Unreal Engine 4, a jego premiera zapowiedziana jest na jesień tego roku. Niestety dalej nie wiemy na jakich platformach pojawi się gra.