Gry z Xboxa uruchomimy w przeglądarce

Gry z Xboxa uruchomimy w przeglądarce

Serwis Neowin powołując się na własne źródła twierdzi, że Microsoft pracuje intensywnie nad rozwiązaniem podobnym do Gaikai, OnLive czy PlayStation Now. Oparta na platformie Azure usługa ma pozwolić na uruchomienie gier z Xboxa 360 i Xboxa One bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Co ciekawe nie chodzi tu tylko o dostęp do samych gier, ale także całego dashboarda, czyli pełnego zestawu funkcjonalności konsoli nowej generacji.

Chociaż sam pomysł na dzisiejsze czasy nie jest niczym oryginalnym to może okazać się najbardziej atrakcyjny dla gracza pod względem technicznym. Microsoft bowiem znalazł sposób na wyeliminowanie problemu opóźnień sieciowych, wykorzystując system oparty na przewidywaniu działań gracza i renderowaniu w tle kolejnych klatek jeszcze przed rzeczywistym ruchem użytkownika.

Na tej usłudze skorzystaliby wszyscy. Gracze pecetowi otrzymaliby dostęp do zawartości dostępnej do tej pory jedynie na wyłączność konsolowców, a Ci drudzy mogliby odpalać swoje ulubione tytuły np. na tablecie w trakcie podróży.