Od dziś możesz zwiedzić wyspę szaleństwa w nowej, polskiej przygodówce

Od dziś możesz zwiedzić wyspę szaleństwa w nowej, polskiej przygodówce

Pierwsza część “9 Poszlak ” nie zrobiła na mnie większego wrażenia. W porównaniu do poprzednich gier Artifex Mundi, ta miała sporo niedociągnięć w aspekcie oprawy graficznej. Lecz mimo to, grało się w nią całkiem dobrze za sprawą fajnego scenariusza. Dlatego uważam, że warto dać szansę drugiej części i zobaczyć co się w niej zmieniło.

“9 Clues: The Ward” (na razie tylko w wersji angielskiej) nie będzie kontynuować poprzedniego wątku lecz opowie całkiem nową historię. Detektyw i jej partner wyruszają na odciętą od świata wyspę, na której mieści się szpital psychiatryczny. Tuż po przybyciu są świadkami śmierci jednego z terapeutów. Rozpoczynają śledztwo, w toku którego na jaw wychodzą nowe fakty, powiązane z tajemniczym pożarem sprzed lat oraz niejakim Zedem Rascovem – pacjentem, o którym nikt z personelu szpitala nie chce rozmawiać. Śledczy wkrótce przekonają się że każdy krok w tej sprawie, odsłania kolejne przerażające sekrety tego odosobnionego miejsca. Czy uda im się rozwiązać zagadkę, nim sztorm uczyni z nich więźniów wyspy opanowanej przez szaleńca?

Gra debiutuje dziś na komputerach PC w cenie 24 zł. Na oficjalnej stronie producenta można też pobrać bezpłatne demo.

Ze swojej strony zaś, ja zapraszam Was dzisiaj na mój kanał Twitch, gdzie w okolicach godziny 20.30 – 21.00 będziemy wspólnie przechodzić właśnie ten tytuł.