Opera 24 już do pobrania!

Opera 24 już do pobrania!

Ubiegłoroczne przejście Opery na silnik Chromium, a tym samym nowy format rozszerzeń, oznaczało z jednej strony lepszą zgodność ze stronami, a z drugiej – konieczność przebudowania ekosystemu rozszerzeń praktycznie od podstaw.

Dzięki narzędziom, poradnikom i współpracy Opery z deweloperami, katalog dodatków Opery szybko zapełnił się rozszerzeniami działającymi z nowym silnikiem. Ścisła kontrola nowych rozszerzeń i ich aktualizacji zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo. Kompletną listę rozszerzeń Opery znaleźć można na https://addons.opera.com/extensions/.

Oto kilka przykładów rozszerzeń, które ułatwiają użytkownikom przeglądanie.

  • Turn Off The Lights umożliwia skupienie się na wideo dzięki przyciemnieniu reszty strony.
  • Translate dzięki wykorzystaniu serwerów Google Translate umożliwia tłumaczenie strony, na której się znajdujemy.
  • Disconnect umożliwia wizualizację i blokowanie stron, które zbierają o Tobie dane.
  • Evernote Web Clipper umożliwia łatwe zaznaczania, zapisywanie i udostępnianie ciekawych treści, a także sporządzanie notatek.
  • Similar Image Search to prosty sposób na znajdowanie zdjęć na podstawie podobieństwa za pomocą Google Images i innych serwisów.

Udostępniona dzisiaj Opera 24 daje duży podgląd karty. Wystarczy najechać na nią kursorem. Dzięki tej funkcji można podejrzeć aktualny stan strony i płynnie – przesuwając kursor – podejrzeć wiele kart, jedna po drugiej.

Nowa wersja to także zmiany w interfejsie. Użytkownicy Windowsa z zaawansowanymi ekranami dostaną teraz znacznie lepszą jakość interfejsu z ostrzejszymi kształtami, podobną do tego, na co mogą liczyć użytkownicy ekranów Retina. Dzięki wsparciu dla HiDPI interfejs nie jest skalowany, ale dostaje ostrość, na jaką zasługuje.