Pamiętacie Eee PC?

Pamiętacie Eee PC?

Kompaktowy Asus EeeBook X205 waży niecały kilogram i został zaprojektowany z myślą o studentach i młodych osobach rozpoczynających karierę zawodową, które są w ciągłym ruchu. Pomimo ekranu o przekątnej zaledwie 11,6 cala, notebook posiada o 36% większy touchpad niż porównywalne, aktualnie dostępne modele, o wymiarach takich samych jak touchpady w 14-calowych notebookach Asus. Dzięki technologii Smart Gesture użytkownicy mogą w pełni wykorzystać potencjał systemu obsługi gestami Windows 8.1 bez używania myszki.

Asus EeeBook X205 posiada jednoczęściową, wyspową klawiaturę ze skokiem klawiszy 1,6 mm. Jeśli chodzi o estetykę wykonania, notebook wyróżniają łagodnie zakrzywione kształty i, jak zapewnia producent, przyjemne w dotyku powierzchnie oraz obudowa dostępna w czterech kolorach: czarnym, białym, złotym i czerwonym.

Asus EeeBook X205 został skonstruowany tak, aby zapewnić komfort i swobodę porównywalną ze smartfonem, umożliwiając pozostanie w kontakcie, odbieranie e-maili, aktualizacji, powiadomień i wiadomości z mediów społecznościowych nawet w trybie czuwania i po zamknięciu notebooka. Urządzenie pozwala na niemal natychmiastowe wznowienie pracy systemu po uśpieniu i zapewnia do 12 godzin pracy baterii. Energii wystarcza na 14 dni pracy w trybie czuwania, a gdy poziom baterii spadnie do 5%, notebook automatycznie wykonuje kopie zapasowe ważnych danych.

Asus EeeBook X205 korzysta z systemu Windows 8.1, oferując większą elastyczność niż notebooki z systemami operacyjnymi opartymi na sieci web. W przeciwieństwie do nich, system Windows 8.1 jest w pełni kompatybilny z szeroką gamą programów i urządzeń. EeeBook X205 umożliwia płynną pracę z aplikacjami pakietu Microsoft Office zarówno online jak i offline, pozwalając na pełne wykorzystanie aplikacji pracujących w sieci web, a także preinstalowanego oprogramowania Skype i Adobe Photoshop. Windows 8.1 jest także kompatybilny z różnorodnymi urządzeniami USB. Użytkownicy Asusa X205 mają zatem do wyboru jeden z wielu sposobów drukowania dokumentów – przez łącze USB, bezprzewodowo lub przez chmurę.

Asus EeeBook X205 to również terminal do pracy w chmurze, oferujący dostęp do ponad 500GB przestrzeni dyskowej.

Więcej:Asusnetbooki