Cortana mówi po Klingońsku!

Z okazji dzisiejszej premiery Lumii 830 w Wielkiej Brytanii, Microsoft zorganizował niewielkie przyjęcie w London's Excel. W tym samym miejscu i czasie odbywał się tam również konwent fanów Start-Treka i tak się złożyło, że Microsoft wpasował się tam idealnie.

Podczas prezentacji Lumii 830, na której zainstalowany jest również asystent głosowy Microsoftu o nazwie Cortana, Microsoft ogłosił, że Cortana została wyposażona w nowe funkcje z myślą o fanach Star Treka. Potrafi na przykład mówić po klingońsku, czy wtrącać podczas „rozmów” takie zwroty jak „ustaw fazery na głuszanie”, czy „zabierz mnie stąd Scotty!”.

Dave Coplin, odpowiedzialny za rozwój Cortany zdradził, że nauczenie Cortany klingońskiego nie było wcale takie trudne – większość programistów, którzy tworzą i rozwijają Cortanę to fani Star Treka, więc każdy dołożył coś od siebie. Ciekawe jak brzmi odpowiedź na pytanie, która seria jest lepsza: Gwiezdne Wojny, czy Star Trek?

Oprócz tych mniej poważnych funkcji, Cortana od teraz poinformuje nas na przykład o tym, że gdzieś w pobliżu odbędzie się koncert naszego ulubionego artysty. Microsoft pracuje również nad tym, aby ich asystent głosowy automatycznie śledził przesyłki kurierskie, na które akurat czekamy.

Cortana z miesiąca na miesiąc staje się co raz większym atutem Microsoftu. Miejmy nadzieję, że wraz z premierą Windowsa 10, którego będzie ona integralną częścią, stanie się oficjalnie wspierana w Polsce.

0
Źródło: theverge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.