Przyspieszenie wideo debiutuje w Operze Mini

Użytkownicy iPhone'ów i iPadów uwolnią się od dzisiaj od denerwującego kółka ładowania wideo. Nowa funkcja przyspieszenia wideo pojawiła się właśnie w przeglądarce mobilnej Opera Mini 9.

Ludzie uwielbiają oglądać wideo w komórkach i tabletach. To niestety szybko wyczerpuje pakiety danych, a nierzadko powoduje także frustrację wynikającą z wolnego ładowania się filmów. Rozwiązaniem jest przyspieszenie wideo w Operze Mini.

To pierwszy raz, kiedy optymalizacja filmów zostaje zintegrowana przeglądarką, która może teraz pełnić honory twojej ulubionej aplikacji wideo — mówi Lars Boilesen, prezes Opera Software. –

Zacinanie się wideo to mały, ale bardzo irytujący problem, który jest jak dziura na internetowej autostradzie. Opera właśnie ją załatała

.

Przyspieszenie wideo zmniejsza czas buforowania, ograniczając ilość przesłanych danych do odtwarzacza wideo. Korzystając z technologii Rocket Optimizer, nad którą pracuje jeden z działów Opery – Skyfire – nowa funkcja umożliwia także obniżenie rachunków za naliczanie danych.

Koniec z kółkiem postępu

Optymalizacja wideo staje się naglącym wyzwaniem w związku z eksplozją odtwarzania wideo w urządzeniach mobilnych. Pod koniec zeszłego roku przypadło na nie 53% światowego ruch w Internecie mobilnym, a odsetek ten ma zwiększyć się do 69% w 2018 r.*

Zacinanie się wideo i opóźnienia buforowania to powszechny problem, co pokazuje badanie Opera Software, przeprowadzone w tym roku w pięciu krajach. Spośród wszystkich filmów, w USA aż 40,8% zacinało się podczas wyświetlania przy połączeniu 2G, 3G lub LTE. Odsetek ten był jeszcze większy w Indiach (73,3%). Ogółem, 49,6% użytkowników doświadcza problemów z wyświetlaniem wideo „często” lub „zawsze”.**

Jak przyspieszyć wideo

Opera Mini 9 dla iOS jest od dzisiaj dostępna za darmo w App Store Apple. Przyspieszenie uruchomi się po wyborze optymalizacji filmów w trybie Opera Turbo. Po prostu wejdź do menu ukrytego pod czerwonym „O” i dotknij ekran w miejscu, w którym pojawi się licznik zaoszczędzonych danych, by zmienić tryb. Opcja zawiera także licznik filmów, które udało się zoptymalizować.

Opera Mini oferuje trzy tryby kompresji: tryb Opera Mini, który kompresuje dane do 10% ich pierwotnego rozmiaru, tryb Opera Turbo, który także oferuje kompresję, ale dokładniej wyświetla strony, oraz tryb bez kompresji danych.

Ale poczekaj, to nie wszystko…

Nowa Opera Mini 9 to także dodatkowa opcja edycji miniatur Szybkiego wybierania, przeprojektowany licznik zaoszczędzonych danych oraz wsparcie dla iPhone’a 6 and iPhone’a 6 Plus.

0
Źródło: Opera
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.