Sony w USA musi wypłacić odszkodowanie użytkownikom PS Vity

Federalna Komisja Handlu w USA po długim procesie nakazała Sony Computer Entertainment zwrócić część pieniędzy graczom, którzy zakupili przenośną konsolkę przed 1 czerwca 2012 roku.

PlayStation Vita zadebiutowała na amerykańskim i europejskim rynku 22 lutego 2012 roku. Po premierze urządzenia Sony prezentowało reklamy, które opisywały m.in. rewolucyjną funkcję Remote Play, umożliwiającą granie w gry z konsol stacjonarnych (wówczas tylko PS3) w sposób zdalny. Minęły już ponad dwa lata, a obiecana funkcjonalność nie działa tak jak powinna – wsparcie dla Remote Play otrzymała bowiem tylko garstka tytułów.

Komisja słusznie zauważyła także, że reklamy wprowadzały konsumentów w błąd także jeśli chodzi o możliwość przenoszenia stanów zapisanych gier między wersjami na PS Vita, a PS3. Użytkownik miał prawo nie wiedzieć, że taka możliwość istniała pod warunkiem posiadania zakupionych dwóch wersji gry.

Wyrok komisji jest jasny – każdy Amerykanin, który zakupił PS Vitę przed 1 czerwca 2012 roku ma otrzymać od Sony rekompensatę finansową – 25 dolarów w gotówce lub 50 dolarów w cyfrowym sklepie PS Store.

Wchodzimy właśnie w najbardziej gorący okres zakupowy w roku i firmy muszą pamiętać, że jeśli składają konsumentom obietnicę – tak jak zrobiło to Sony z ich „zmieniającymi granie” funkcjami w PS Vita – to muszą ją także spełniać. Nie zawahamy się działać w imieniu konsumentów skuszonych fałszywymi reklamami. ” – dodała Jessica Rich, dyrektor Federalnej Komisji Handlu w USA.
0
Źródło: Venturebeat.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.