Paulo Coelho chce kupić The Interview – film, którego premiera została “odwołana” przez hakerów

Paulo Coelho chce kupić The Interview – film, którego premiera została “odwołana” przez hakerów

Groźba poskutkowała. Wiele kin w obawie przed atakami terrorystycznymi odwołała seanse, a Sony zmuszone było wydać poniższe oświadczenie:

W świetle decyzji o niewyświetlaniu filmu The Interview, podjętych przez większość naszych partnerów, postanowiliśmy odwołać jego premierę zaplanowaną na 25 grudnia.

Decyzja Sony wywołała ogromne poruszenie wśród artystów na całym świecie. Spełnienie żądań Guardians of Peace odbierają jako zamach na swoją wolność. Jeden artysta ma nawet szalony pomysł, jak naprawić całą sytuację.

Paulo Coelho chce odkupić prawa do filmu od Sony i

udostępnić go za darmo w sieci Bittorent.

Coelho zaproponował Sony (za pośrednictwem Twittera) 100 tysięcy dolarów za The Interview. Jak na razie nie wiadomo, czy japońska wytwórnia odpowiedziała na propozycję pisarza w jakikolwiek sposób. Coelho twierdzi też, że Sony odwołało premierę filmu Setha Rogena bojąc się, że hakerzy ujawnią resztę poufnych e-maili skradzionych z ich serwerów przez Guardians of Peace.

Kim są sami hakerzy? Jak na razie nie można tego jasno stwierdzić. Wiele poszlak wskazuje na to, że Guardians of Peace to tak naprawdę przykrywka wywiadu Korei Północnej. W końcu The Interview to komedia o zamachu na Kim Dzong Una. Amerykańskie FBI twierdzi, że wie kto jest odpowiedzialny za atak na Sony i już wkrótce przedstawi na to dowody.

Niezależnie od tego kto i dlaczego nie chciał dopuścić do premiery The Interview bardzo szybko zorientuje się, że odniósł porażkę. Aktualne wydarzenia sprawiły, że film stał się tak bardzo popularny, że prędzej, czy później jego piracka kopia wycieknie do Sieci. Co prawda nie pojawi się na ThePirateBay, która nadal pozostaje zamknięta, jednak Coelho nie uważa to za problem. Dlaczego? Pozwólcie, że po raz pierwszy na łamach Chip.pl zacytujemy Paolo Coelho, który zakończył swój wywiad dla serwisu Torrentfreak następującym stwierdzeniem: dzięki Isohunt Brazylijski pisarz oprócz tego, że chce udostępnić The Interview w sieci torrent, od dawna udostępnia w niej za darmo swoje książki. Oczywiście robi to na własną rękę i bez zgody wydawcy, jednak według niego pisarz musi być przed wszystkim czytany. Pieniądze są dla niego na drugim miejscu. Poza tym, według Coelho, udostępniając swoje książki za darmo, zwiększa ich sprzedaż. Alchemik sprzedał się w liczbie 165 milionów kopii, a jego najnowsza książka pod tytułem “Dorosłość”, jak stwierdził sam autor “pobiła wszystkie rekordy w tym roku”.