Przeglądanie Internetu w zupełnie inny sposób

Przeglądarki muszą zacząć od nowa, by zadowolić oczekiwania przyszłości – tak twierdzi zespół tworzący Operę Coast, aplikację do przeglądania, która wyszła dzisiaj na iPhone'a, iPada i iPoda.

Opera Coast wpisuje się w coraz powszechniejszy trend eliminowania wszystkiego, co rozprasza użytkownika w czasie przeglądania. Wyświetla strony jak aplikacje, poświęcając tradycyjne funkcje na rzecz treści. Opera Coast opiera się na gestach i praktycznie nie ma przycisków. Na pierwszym planie są w niej strony, które przeglądasz, a nie technologia.

To świetne treści napędzają sieć i to one powinny napędzać świetną przeglądarkę. Wraz z nową Operą Coast chcemy pójść o krok dalej w tym przekonaniu — powiedział Huib Kleinhout, Product Mananger odpowiedzialny za Opera Coast w Opera Software. –

Przeglądarki przyszłości powinny traktować sieć jak sklep z cukierkami i na nowo wymyślić lepszy sposób na znajdowanie, wykorzystywanie i udostępnianie treści. Sieć to więcej niż strony, które odwiedzasz każdego dnia, albo te na szczycie wyników wyszukiwania.

Opera Coast zapewnia teraz funkcję Odkrywaj, która pomaga znaleźć artykuły z całego Internetu. To brakujące ogniwo, które wynajduje najlepsze strony z miliardów dostępnych w sieci, sprawiając, że nie trzeba korzystać z wyszukiwarki, by znaleźć ciekawe treści. Wyszukując w Operze Coast, zobaczymy wybór najnowszych i najciekawszych artykułów. Wystarczy uderzyć w ekran, by przeczytać artykuł, albo przesunąć palcem w prawo, by zobaczyć ich więcej.

Opera Coast 4.0 oferuje teraz Operę Turbo – technikę oszczędzania danych, która zmniejsza stronę do ułamka jej pierwotnego rozmiaru. To zapewnia szybsze przeglądanie i niższe rachunki. Opera Turbo to szybsza sieć przy wolnym połączeniu lub przeciążonym Wi-Fi. Tryb automatyczny uruchamia ją w sieciach GPRS i Edge oraz w roamingu. Opera Coast ma teraz przycisk udostępniania, który umożliwia szybsze przesyłanie treści w mailu, wiadomościach i social media. Opera Coast zmienia link w gotowy do wysłania, stylowy obrazek, przypominający pocztówkę.

Chcesz wrócić do danej strony na innym urządzeniu Apple? Handoff, nowa funkcja Apple korzysta z iClouda, umożliwiając kontynuowanie przeglądania w Operze Coast na domyślnej przeglądarce (np. Operze na Maka) na znajdującym się w pobliżu telefonie, tablecie lub laptopie.

Opery Coast na iPhone’a można teraz używać w poziomie. Użytkownicy iPhone’a 6 mogą przy tym korzystać z nowego, zoptymalizowanego poziomego układu. Można już także otworzyć link w Operze Coast z poziomu Safari za pomocą przycisku udostępniania i wybrania opcji „Otwórz w Operze Coast”.

Opera Coast jest do pobrania za darmo w App Store.

0
Źródło: Opera
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.