Szkoła Twórców Gier zaprasza na drugą edycję kursu

Szkoła Twórców Gier zaprasza na drugą edycję kursu

“Polska branża gier rozwija się szalenie dynamicznie. Fakt ten coraz częściej dostrzegany jest na świecie, co widać nie tylko po sukcesach polskich gier takich jak ‘This War of Mine’, serii ‘Call of Jurez’, ‘Dead Island’ czy ‘Wiedźminie’, które sprzedały się w milionach egzemplarzy, ale też po coraz liczniejszych publikacjach w najbardziej prestiżowych, mediach branżowych. Potwierdzeniem tego niech też będzie fakt, iż najbardziej renomowane studia na świecie chętnie zatrudniają polskich deweloperów. Naprawdę wielu moich kolegów znalazło pracę za granicą i są tam bardzo cenieni za swoją wiedzę i profesjonalizm. Nie bez znaczenia jest również wielkość naszego rodzimego rynku, szacowana obecnie na od dwustu pięćdziesięciu do trzystu firm, a niektórzy mówią nawet znacznie większych liczbach. Powoduje to w zasadzie trwałe zapotrzebowanie na nowe, wykwalifikowane kadry. Stąd też naszym głównym celem jest przekazanie młodym ludziom wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy w branży.” – powiedział Maciej Miąsik, dyrektor programowy Game Dev School.

W trakcie zajęć kursanci będą mieli możliwość spotkania się z najlepszymi polskimi programistami, grafikami, animatorami czy projektantami z takich studiów jak m.in.: CD Projekt RED, Techland, 11 bit studios, The Astronauts, Flying Wild Hog, MoaCube, Crounching Coalas. W trakcie kursu uczestnicy będą brali bezpośredni udział w przygotowaniu od podstaw co najmniej dwóch gier. Korzystając ze wskazówek profesjonalistów poznają specyfikę pracy nad projektem gamingowym na każdym jego etapie, począwszy od pierwotnego konceptu, aż po finalny produkt, jego promocję i sprzedaż.

Czas trwania kursu wynosi osiem miesięcy, a zajęcia będą się odbywać w Warszawie, przez dwa weekendy w miesiącu, przy czym w okresie od 01.07 do 31.08 będzie trwała przerwa wakacyjna. Pierwsze spotkanie planowane jest na 10 stycznia, a koszt miesięczny kursu wynosi 610 zł brutto.

Aplikować można poprzez oficjalną stronę Game Dev School.