Wiedźmin 3 opóźniony po raz kolejny

Wielkość i złożoność Wiedźmina 3, będąca jedną z jego kluczowych zalet ma decydujący wpływ na przebieg produkcji. Teraz, pod koniec prac, widzimy jak wiele detali wymaga poprawek. Wypuszczając najważniejszą grę w historii studia musimy być pewni, że błędy zredukowaliśmy do poziomu pozwalającego w pełni cieszyć się rozgrywką (…) Patrząc realnie na obecne tempo prac i obciążenie zespołu doszliśmy do wniosku, że potrzebujemy jeszcze trochę więcej czasu. Team pracuje na maksymalnych obrotach, ale potrzebujemy dodatkowych 12 tygodni i dlatego przesuwamy datę premiery na 19 maja 2015.
Wiedźmin 3 opóźniony po raz kolejny

Oficjalne oświadczenie mówi wszystko. CD Projekt nie wyrobi się z grą na luty. No cóż, bywa i tak. Podejrzewam jednak, że większość graczy (w tym ja) z chęcią poczekałaby do 2016, w zamian za grę z najwyższej półki, która okazałaby się np grą roku i przeszła do historii komputerowych RPG. Oczywiście istnieje możliwość, że produkt, który otrzymamy od CD Projekt Red w maju okaże się niedopracowany. Wtedy przypomnę tę część oficjalnego listu od CDP:

Czujemy, że jesteśmy Wam winni przeprosiny. Za wcześnie wyznaczyliśmy datę premiery i to jest nasza lekcja na przyszłość. Wiemy co musimy zrobić by Dziki Gon stał się jedną z najlepszych RPG w jakie zagracie i ciężko nad tym pracujemy. Przepraszamy i jednocześnie prosimy o Wasze zaufanie