Plextor M7e – dyski SSD nowej generacji

Plextor M7e – dyski SSD nowej generacji

Plextor M7e M.2 PCIe to SSD nowej generacji. Dzięki wykorzystaniu gniazda M.2 oraz interfejsu PCI Express 2.0 x4, konstrukcja łączy w sobie kompaktowy format z wydajnością ponad dwukrotnie wyższą od tej oferowanej przez klasyczne dyski SSD SATA III. Napędy M7e bazują na kościach pamięci Toshiba Toggle A19 MLC NAND flash i kontrolerze klasy serwerowej, Marvell 88SS9293. Oferują transfer danych z szybkością do 2 GB/s.

Pokazowi M7e, towarzyszyła prezentacja PlexTurbo – oprogramowania do buforowania danych. Wykorzystuje ono wolne zasoby pamięci RAM, do optymalizacji pracy dysków SSD. Zwiększa ich wydajność i przedłuża żywotność, ograniczając zbędne cykle zapisu danych. Oprogramowanie jest już dostępne za darmo dla posiadaczy modeli: M6S (PlexTurbo 1.0) oraz M6e/M6e BK i M6 Pro (PlexTurbo 2.0). Zależnie od wersji, wykorzystuje w charakterze bufora od 1 GB do nawet 4 GB pamięci RAM.

Na targach CeBIT 2015, działanie PlexTurbo zostało zaprezentowane w oparciu o platformę sprzętową wyposażoną w napęd SSD Plextor M6e BK (Black Edition). Oferuje on wysoką wydajność połączoną z atrakcyjnym czarno-czerwonym wzornictwem.

Dyski Plextor M6e BK można już kupić w Polsce. Ceny i termin dostępności zaprezentowanych na CeBIT 2015 napędów M7e, zostają ujawnione w późniejszym terminie.