Opera chce podwoić swoją liczbę użytkowników

A pomoże jej w tym zupełnie nowa, świetnie się zapowiadająca Opera Mini dla Androida.

Planujemy osiągnąć liczbę 275 mln użytkowników na Androidzie do 2017 r., co będzie oznaczać ponad dwukrotny wzrost w porównaniu z dzisiejszymi 130 mln. Wzrost ten umocni pozycję Opery na dominującej pozycji w szybko rozwijających się krajach — powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software.

Android osiągnął już ponad 81% udziału w rynku smartfonów w 2014 r. według IDC, globalnej firmy analitycznej. Ten trend współgra z rosnącą liczbą użytkowników Opery na Androidzie, którzy stanowią największą grupę wśród wszystkich użytkowników Opery.

Nowa Opera Mini na Androida

Oprócz nowego interfejsu najnowsza Opera Mini zawiera:

  • Uproszczone menu
  • Odświeżone szybkie wybieranie
  • Tryb prywatny
  • Opcje optymalizacji dotykowego przeglądania
  • Skalowalny interfejs i wyższą rozdzielczość na tabletach i większych telefonach
  • Optymalizacja opcji Odkrywaj, dająca lepszy dostęp do newsów z całego świata
  • Licznik zużycia danych, pokazujący użytkownikom, jak wiele danych zużyli danego dnia

Tak jak poprzednie wersje, Opera Mini 8 kompresuje strony do zaledwie 10% ich oryginalnego rozmiaru. Takie ograniczenie transferu danych oznacza szybszy dostęp do treści, a w wielu wypadkach także możliwość pełniejszego wykorzystania pakietów internetowych.

Opera Mini to przeglądarka, która zabiera cię z punktu A do punktu B w sieci, niezależnie od tego gdzie jesteś, ani jakiej sieci lub urządzenia używasz. Nowe funkcje i wygląd sprawiają, że przeglądanie z Operą Mini staje się lżejsze i bardziej nowoczesne, a przez to znacznie przyjemniejsze — powiedział Christian Uribe, Product Manager odpowiedzialny za Operę Mini.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News