Jaki jest wymarzony komputer Polaka?

Jaki jest wymarzony komputer Polaka?

Aż 85 proc. ankietowanych wydajność komputera uznało za kluczowy parametr. Ponad 80 proc. badanych wśród najważniejszych cech wymieniło także długi czas pracy na baterii, a trzy czwarte respondentów do tej listy dodało krótki czas uruchamiania się komputera. To, aby sprzęt był lekki, a do tego estetyczny było ważne dla odpowiednio: 62 i 51 proc. badanych.

Popularność smartfonów sprawiła, że coraz bardziej cenimy obecność ekranów dotykowych. Dwóch na trzech badanych chętnie korzystałaby z takiej funkcjonalności w laptopie. Biorąc pod uwagę te wszystkie pragnienia nic dziwnego, że ponad połowa respondentów mając do wyboru tradycyjnego laptopa, i laptop z funkcją tabletu wybrałaby właśnie to drugie urządzenie.

Urządzenia 2w1 to stosunkowo młoda kategoria na rynku. Wszystko jednak wskazuje na to, że jej znaczenie będzie dynamicznie rosnąć. Jak wykazało przeprowadzone przez nas badanie, rośnie liczba użytkowników, którzy oczekują od komputerów wielofunkcyjności, jaką oferują właśnie komputery 2w1 — mówi Gabriela Maksymiuk z Intel Technology Polska. –

Urządzenia 2w1 są kolejnym ogniwem w ewolucji komputerów PC. Są rozwiązaniem stworzonym z myślą o użytkownikach, którzy oczekują od sprzętu nie tylko wydajności, ale także mobilności — dodaje.

Intel przeprowadził też badanie na amerykańskim rynku, dotyczące właśnie komputerów 2w1. Ankietowani wskazali, że przez jedną trzecią czasu (11-31%) pracowali na swoich urządzeniach w trybach niedostępnych w tradycyjnych laptopach (np. trybu laptopa).