Niejasna przyszłość Dead Island 2

Niejasna przyszłość Dead Island 2

Pierwsza część Dead Island, realizowana przez polski Techland, ociekała mrocznym, poważnym klimatem. Wydawca gry – Deep Silver – postanowił, że jej sequel zostanie stworzony przez niemieckie studio Yager, które wcześniej pracowało nad Spec Ops: The Line. Zwiastun gry opublikowany na ubiegłorocznych targach E3 spotkał się z pozytywną reakcją wśród graczy – twórcy postawili na humorystyczny akcent i słoneczną Kalifornię.

Dead Island 2 nie został pokazany podczas tegorocznych targów E3, a teraz wiemy już co może być przyczyną takiej decyzji. Dziś Deep Silver poinformował, że rozstaje się ze studiem Yager:

Deep Silver zależy na tym, by dostarczyć fanom sequel Dead Island, na jaki zasługują. Po dokładnym przemyśleniu sprawy postanowiliśmy pożegnać się ze studiem Yager. Będziemy kontynuować prace nad naszą wizją gry, a dokładniejszymi informacjami podzielimy się w późniejszym terminie”.

Być może nastąpił tu konflikt, między wizją studia Yager, a oczekiwaniami wydawcy. Warto też zauważyć, że decyzja o przesunięciu premiery gry zapadła parę miesięcy po premierze Dying Light – gry o zombie z otwartym światem, która zdobyła niesamowicie pozytywne recenzje i obok Wiedźmina 3 była drugą tak dobrze przyjętą polską grą roku 2015. Bez wątpienia tytuł ten jest poważną konkurencją dla Dead Island 2. Bądź co bądź, chyba lepiej, że gra będzie dalej udoskonalana niż gdyby miała zostać wydana i okazać się finansową klapą.