Panasonic: dwa nowe obiektywy Mikro Cztery Trzecie

Panasonic: dwa nowe obiektywy Mikro Cztery Trzecie

Ciekawej z dwójki zaprezentowanych obiektywów prezentuje się pierwszy zoom firmy Leica dla systemu Mikro Cztery Trzecie: Leica DG 100-400 mm f/4,0–6,3. To odpowiednik zakresu 200-800 mm dla formatu małoobrazkowego! Nowy obiektyw komunikuje się z aparatem z częstotliwością 240 razy w ciągu każdej sekundy, dzięki czemu umożliwia ustawianie ostrości z wykorzystaniem piekielnie szybkiego systemu DFD wspomagającego autofokus. Jest także wyposażony w stabilizację optyczną Power O.I.S., odporny na zachlapanie i pyłoszczelny.

Drugi obiektyw – Panasonic Lumix G 25 mm f/1,7 – sprzedawany będzie w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej. Również w tym przypadku mamy do czynienia z konstrukcją komunikującą się z aparatem 240 razy w ciągu sekundy, co pozwala na zastosowanie autofokusu z technologią DFD (Depth From Defocus), wykorzystującą analizę sposobu rozmycia obrazu w celu przyśpieszenia ustawiania ostrości.

Paru rzeczy jeszcze o nowych obiektywach nie wiemy. Nie znamy ich wymiarów, dokładnej budowy wewnętrznej, nie wiemy ile będą kosztowały i kiedy wejdą na rynek. Ba, tak naprawdę nie wiemy jeszcze, jak będą wyglądały, bo wersje końcowe różnią się zwykle delikatnie od tych, które Panasonic pokazuje w swoich zapowiedziach.