Wiedźmin 3 staje się jeszcze lepszy

Wiedźmin 3 staje się jeszcze lepszy

Co tydzień zgodnie z obietnicą gracze otrzymywali od CD Projekt RED DLC będące albo rodzajem nowego stroju dla jednego z bohaterów albo nową przygodą. W tym tygodniu dodatków nie będzie, ale za to producent wprowadza dużą aktualizację, która nie tylko poprawi drobne usterki w misjach, stabilność podczas scenek przerywnikowych i zachowanie konia, ale przede wszystkim zaoferuje graczom szereg usprawnień w kwestii samej funkcjonalności gry, na które gracze i recenzenci zwracali uwagę od początku.

Aktualizacja 1.07 wprowadzi do świata gry coś w rodzaju skrzynki na przedmioty, która rozstawiona w różnych miejscach pozwoli na przechowywanie ekwipunku. Wszelkie składniki alchemiczne przestaną mieć wagę, a książki trafią do osobnej zakładki na ekwipunku. Te zaś, które będą przeczytane w końcu ulegną wyszarzeniu. Gracz będzie mógł też dowolnie sortować swoje przedmioty co wprowadzi do inwentarza upragniony ład.

Alchemiczne formuły i schematy będą mogły być “przypięte” i wyświetlane na jednej zakładce w sklepie, co z pewnością ułatwi robienie zakupów. Do rozgrywki zostanie też wprowadzony alternatywny sposób poruszania się Geralta, który ma od tej pory reagować szybciej na komendy gracza.

Łatka pojawi się “już wkrótce” na wszystkich platformach.