Bezpieczne rozmowy z G Data Secure Chat

G DATA SECURE CHAT jest łatwy w obsłudze. Używasz go tak samo jak innych aplikacji do przesyłania wiadomości, dzięki którym pozostajesz w kontakcie z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami. Jednak G DATA SECURE CHAT szyfruje całą komunikację (wiadomości tekstowe i czat), więc chroni przed szpiegostwem i przechwyceniem informacji.
Bezpieczne rozmowy z G Data Secure Chat

Pełne szyfrowanie treści zapobiega nieuprawnionemu dostępowi do zawartości smartfona. Wiadomości są dostępne tylko dla odbiorcy. Jedynie jego smartfon może odszyfrować wysłane wiadomości. Dzięki temu dane pozostają bezpieczne — wyjaśnia Robert Dziemnako z G DATA.

G DATA SECURE CHAT umożliwia także prowadzenie szyfrowanych rozmów grupowych, pomiędzy wieloma osobami. Dodatkowo eksperci niemieckiego producenta systemów bezpieczeństwa wprowadzili możliwość “auto destrukcji” wiadomości. Żeby zyskać pewność, że wiadomości i zdjęcia nie pokazują się na przykład w sieciach społecznościowych można ustawić czas ich ważności. Po jego upływie wiadomość jest automatycznie usuwana z wszystkich urządzeń.

Aktualnie dostępna jest wersja dla systemu operacyjnego Android. Trwają prace nad aplikacją dla iOS, transferem plików, czatem głosowym i klientem PC.