Ile jest warta najgorsza gra w historii?

W 1982 roku Atari pokusiło się o wyprodukowanie gry na podstawie popularnego filmu Spielberga w skutek czego prawie poszło z torbami. Kosztujące 125 milionów dolarów E.T Extra Terrestrial wraz z innymi grami Atari pochowało ze wstydem na pustyni w okolicach Nowego Meksyku. Legendarne miejsce odnaleziono w ubiegłym roku.

W ziemi odnaleziono wówczas nie tylko setki tysięcy dyskietek z E.T., ale także inne gry oraz całe konsole. Urząd miasta Almogordo, który zorganizował wykopaliska wystawił część znalezisk na eBayu. Po czterech miesiącach przyszedł czas na podsumowanie. Najgorsza i zarazem legendarna gra to niebywały rarytas dla kolekcjonerów. Za kopię gry byli oni w stanie zapłacić nawet 1535 dolarów. W sumie udało się sprzedać 881 sztuk za kwotę 107 tysięcy dolarów! Znaczna część z tej sumy trafi do urzędu miasta, ale 16 tys. dolarów zasili też budżet historycznego stowarzyszenia Tularosa Basin Historical Society.

Kilkadziesiąt sztuk kartridży trafiło ponadto do muzeum, ale prawie 300 sztuk należy jeszcze do urzędu miasta. Tam poczekają na odpowiedni moment do sprzedaży. Władze sugerują, że być może wystawią je na aukcje, gdy pojawi się druga część filmu dokumentalnego opowiadającego o całym wydarzeniu. Część pierwsza – „Atari: Game Over” – została nakręcona przez Microsoft i można ją obejrzeć bezpłatnie pod tym linkiem.

0
Źródło: Arstechnica.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.