Lenovo prezentuje nową linię produktów dla graczy

Lenovo prezentuje nową linię produktów dla graczy

Seria Y to zarówno sprzęt jak i akcesoria wykonane z myślą o dojrzałych entuzjastach gier, którzy korzystać z nich będą zarówno do rozrywki jak i pracy zawodowej. Użytkownikom, którzy dużo podróżują spodoba się zapewne nowy mobilny laptop Y700 o wystarczającej mocy, by zapewnić sprawne przełączanie pomiędzy arkuszami kalkulacyjnymi i najsilniej obciążającymi grafikę grami.

Nowe komputery ideacentre Y900 i Y700

Nowa seria ideacentre Y została stworzona z myślą o wytrawnych graczach: wyposażono ją w procesory do 6 generacji Intel® Quad Core i7 oraz opcje “dyskretnego” układu grafiki. Zarówno modele ideacentre Y900 jak i Y700 można w łatwy sposób rozbudowywać. W nowych komputerach przewidziano wiele możliwości rozbudowy, wyposażając te produkty w pełnowymiarową płytę główną ATX i dodatkowe gniazda zasilania płyty głównej do 1000W. Nowy ideacentre Y900 ma możliwość obsługi do dwóch kart graficznych, do których dostęp otrzymuje się poprzez otwierany przy pomocy blokady półprzezroczysty panel boczny. Przewody wewnętrzne poprowadzono w taki sposób, by nie przeszkadzały w dostępie do wnętrza. Przewidziano również przestrzeń na dodanie systemu chłodzącego w górnej części oraz dwa filtry podnoszące niezawodność wentylatorów o średnicy 120mm i 140mm, które sprawią, że komputer nie przegrzewa się nawet, gdy gracze nie dają mu wytchnienia.

Akcesoria serii Lenovo Y

Lenovo stworzyło również pięć dedykowanych akcesoriów, które podnoszą komfort gry. Należą do nich:

 • Zestaw słuchawkowy Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset: technologia 7.1 Virtual Surround Sound, szybkie wyciszenie, regulacja głośności oraz zamontowany na stałe pasywny mikrofon z redukcją szumów. Ergonomiczny design pozwala na składanie i regulację nauszników słuchawek.
 • Mysz do gier Lenovo Y Gaming Precision Mouse: precyzyjna regulacja prędkości, osiem programowalnych przycisków, cztery poziomy regulacji DPI, pięć poziomów regulacji wagi oraz ergonomiczny design stworzony z myślą o intensywnym graniu.
 • Klawiatura do gier Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard: matryca z funkcją Anti-Ghosting zapobiegającą blokadzie przy jednoczesnym wciśnięciu kilku klawiszy, sześć przycisków macro recording do przypisywania makr, pięć regulowanych poziomów jasności, domyślny przycisk sterowania zestawem słuchawkowym Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset oraz łatwa w demontażu podpórka pod dłonie.
 • Plecak Lenovo Y Gaming Backpack: Plecak na laptopa z ekranem do 17,3 cali, z miękko wyłożonymi kieszeniami, ochronną komorą z twardą przegrodą i paskiem na piersi ułatwiającym noszenie.
 • Podkładka pod mysz Lenovo Y Gaming Mouse Mat: Wysoka niezawodność i wodoodporność.

“Gry PC przeżywają współcześnie renesans, częściowo ze względu na wyjątkowe możliwości dzisiejszej grafiki i procesorów, ale również ze względu na gwałtowny rozwój w dziedzinie e-sportu i darmowych gier,” mówi Dilip Bhatia, Vice President w Worldwide Marketing and User Experience, PC & Enterprise Business Group, Lenovo. “Nowa seria Y została stworzona od podstaw w celu zaspokojenia rosnącego apetytu graczy, który według oczekiwań ma sprawić, że rynek tego typu produktów wzrośnie z 26 miliardów dolarów amerykańskich w roku 2014 do 35 miliardów w roku 2018

. Znaczna część tego wzrostu będzie miała miejsce ze względu na rozwój rynku w Azji, jednak niedawne badania wykazały, że poza tym kontynentem istnieje jeszcze 86 milionów graczy, którzy mogą stanowić potencjalne źródło dalszego rozwoju.”

Bhatia dodaje również, że

“Lenovo nastawione jest na rozwój produktów dla wytrawnych graczy komputerowych. Nasza nowa seria Y została stworzona w celu zaspokojenia specyficznych oczekiwań nowoczesnych gamerów: entuzjastów, którzy wyrastali w świecie gier, począwszy od gier arkadowych po konsole i gry na komputery PC, obecnie oczekujący komputerów umożliwiających grę na najwyższym poziomie. Właśnie tego typu urządzenia tworzymy obecnie. To wysokowydajne komputery, które przyciągają możliwością rozbudowy sprzętu w przyszłości, wyróżniające się designem oraz możliwością bardzo mobilnego wykorzystania.”

 • Lenovo ideacentre Y900 i Y700: ceny zaczynają się od odpowiednio US $1599 oraz US $999. Urządzenia dostępne będą od listopada 2015
 • Lenovo ideapad Y700: ceny zaczynają się od US $949. Urządzenie dostępne będzie od października 2015
 • Zestaw słuchawkowy Lenovo Y Gaming Surround Sound Headset: Cena US $69.99, dostępny od września 2015
 • Mysz do gier Lenovo Y Gaming Precision Mouse: Cena US $69.99, dostępna od września 2015
 • Klawiatura do gier Lenovo Y Gaming Mechanical Switch Keyboard: Cena US $139.99, dostępna od września 2015
 • Plecak Lenovo Y Gaming Backpack: Cena US $99.99, dostępny od września 2015
 • Podkładka pod mysz Lenovo Y Gaming Mouse Mat: Cena US $9.99, dostępna od września 2015