Fujifilm: nowy obiektyw i specjalny konwerter

Pierwszą nowością jest obiektyw Fujifilm Fujinon XF 35 mm f/2 R WR, oferujący kąt widzenia – w przeliczeniu na format małoobrazkowy – obiektywu 53 mm. Jak zaznacza producent, konstrukcja optyczna obejmująca 9 elementów w 6 grupach (w tym 2 elementy asferyczne) zachowuje idealną równowagę między wysoką jakością obrazu a kompaktowymi rozmiarami.
Fujifilm: nowy obiektyw i specjalny konwerter

Obiektyw ma najmniejszą średnicę z całej serii, a dzięki systemowi wewnętrznego ogniskowania i silnikowi krokowemu autofokus osiąga gotowość do wykonania zdjęcia w zaledwie 0,08 s. Warto też dodać, że obudowa obiektywu jest odporna na warunki pogodowe, kurz i mróz do -10 °C.

Kolejna nowość to telekonwerter Fujinon XF 1,4X TC WR, który pozwoli na “wydłużenie” ogniskowych niektórych obiektywów z bagnetem X 1,4-rotnie. Chociaż po zamontowaniu telekonwertera realna wartość przysłony rośnie o 1 EV, producent zapewnia, że jego doskonale zaprojektowana optyka złożona z 7 elementów w 3 grupach zachowuje wydajność optyczną samego obiektywu. Co ciekawe, telekonwerter założony na odpowiedni obiektyw jest odporny na warunki pogodowe, kurz oraz mróz do -10 °C. Dzięki temu można go bez przeszkód używać na wolnym powietrzu razem z odpornym na warunki pogodowe i kurz korpusem aparatu X-T1 i obiektywem XF 50-140 mm F2,8 R LM OIS WR.

Ceny obu urządzeń nie zostały na razie podane.