Aplikacja Samsunga zachęca do… niekorzystania ze smartfona

Na pewno znacie ten obrazek - spotykacie się ze znajomymi w kawiarni czy restauracji i już po paru minutach każdy z towarzystwa nerwowo zerka w smartfon. Niby rozmawiacie z sobą, ale jakby mniej uważnie. Aplikacja SAMi pozwala zapanować nad tym odruchem i skupić się wyłącznie na rozmowie z przyjacielem.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Samsung, ponad 1/3 Polaków przyznaje, że zbyt często sięga po telefon podczas spotkań z przyjaciółmi. Przez to rozpraszamy się i z mniejszą uwagą słuchamy bliskich. Samsung chce zwrócić uwagę na ten problem i udowodnić, że świadome korzystanie z technologii pozwala nam poświęcić przyjaciołom tak dużo uwagi, jak na to zasługują. Od 4 listopada br. posiadacze smartfonów z systemem Android będą mogli zainstalować nową aplikację SAMi i przekonać się, czy są w stanie wytrzymać bez ciągłego sięgania po telefon podczas spotkań z przyjaciółmi.

Jak działa SAMi? Wystarczy pobrać aplikację na swój telefon, umówić się z przyjacielem na spotkanie w jednej z partnerskich kawiarni (lista miejsc dostępna w aplikacji). Aplikacja sprawdza czy podczas spotkania smartfon został użyty – jeśli tak, zabawa automatycznie zostaje przerwana. Jeśli spotkanie nie zostanie zakłócone sięgnięciem po telefon, rozmówcy otrzymają prezent od partnerskiej kawiarni, np. kupon na filiżankę kawy czy deser, który będą mogli wykorzystać następnym razem. Im dłużej uda się wytrzymać bez telefonu, tym atrakcyjniejszy będzie podarunek.

Zabawa przeprowadzana jest na razie w trzech miastach w Polsce: Poznaniu, Warszawie i Krakowie.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.