Bateria Huawei nowej generacji z technologią szybkiego ładowania

Bateria Huawei nowej generacji z technologią szybkiego ładowania

Huawei zaprezentował filmy, obrazujące możliwości dwóch typów nowych, litowo-jonowych baterii z technologią szybkiego ładowania: pierwszej, o pojemności 600 mAh, którą można naładować do 68% w zaledwie dwie minuty oraz drugiej, o pojemności 3000 mAh i gęstości energetycznej powyżej 620 Wh/L, którą można naładować do 48% w pięć minut. Osiągnięte wyniki umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych przy użyciu urządzeń Huawei nawet przez 10 godzin. Oba zaprezentowane modele baterii przeszły szereg testów i uzyskały certyfikację działu testów i badań urządzeń Huawei.

Rewelacyjne osiągi udało się uzyskać dzięki powiązaniu heteroatomów z cząsteczkami grafitu w anodzie, co sprawia, że stają się one katalizatorem do przechwytywania i transmisji litu poprzez wiązania węglowe. Firma potwierdza, że zastosowanie heteroatomów zwiększa prędkość ładowania baterii bez szkody dla ich żywotności, czy pojemności.

Huawei jest przekonane, że zaprezentowana technologia będzie stanowiła przełom w dziedzinie dostarczania energii urządzeniom mobilnym, samochodom elektrycznym, czy przenośnym źródłom prądu. Już wkrótce będziemy w stanie naładować nasze baterie do pełna, w czasie krótszym niż zaparzenie kawy.

Należące do Huawei laboratorium Watt Lab, ściśle współpracuje z partnerami z branży w celu promowania rozwoju technologicznego i nowej ery w dziedzinie baterii nowej generacji. Watt Lab skupia się w szczególności na rozwijaniu technologii urządzeń przeznaczonych do magazynowania energii.

Więcej:Huaweiogniwa