Firefox ma już 11 lat

Jedenaście lat i jeden dzień temu temu swoją premierę miała pierwsza wersja przeglądarki Firefox. Z tej okazji fundacji Mozilla udało się nawet - przy ogromnej pomocy fanów projektu - umieścić dwustronicową reklamę w gazecie New York Times. Oto ona:

I tak przez 11 lat wielu z nas korzystało z Firefoxa, sprawiając, że ta darmowa przeglądarka jest obecnie jednym z najpopularniejszych narzędzi do surfowania po Sieci. I nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższej przyszłości słuch o Firefoxie zaginął.

Wręcz przeciwnie.

Przez ostatni rok fundacja Mozilla włożyła wiele wysiłku w opracowanie nowych rozwiązań dla użytkowników Firefoxa. Firefox Hello, ulepszona funkcja Firefox Sync, nowe mechanizmy, dzięki którym użytkownik może chronić swoje dane i prywatność w Sieci to tylko kilka przykładów najnowszych starań fundacji Mozilla, która na szczęście ani myśli spocząć na laurach.

Najciekawszą z zapowiedzianych funkcji wydaje się być obsługa wirtualnej rzeczywistości w Firefoxie. Mozilla pracuje nad tym co najmniej od czerwca 2014 roku, możemy więc chyba założyć, że programiści fundacji mieli odpowiednio dużo czasu, aby stworzyć produkt dobrej jakości. Jeśli im się to udało, przeglądarka Firefox znów zacznie wytyczać nowe trendy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.